Trwa ładowanie...
restauracja

Restauratorzy już odczuwają kryzys

Restauratorzy coraz dotkliwiej odczuwają skutki kryzysu na rynku finansowym. Zdaniem "Polski" właściciele i menedżerowie lokali skarżą się na

Share
Restauratorzy już odczuwają kryzys
Źródło: Jupiterimages
d23v4t8

spadek obrotów nawet o jedną trzecią w porównaniu do miesięcy wakacyjnych.

"Polska" wyjaśnia, że najbardziej ucierpiały najdroższe restauracje położone w najlepszych punktach, nastawione na obsługę klientów biznesowych i turystów zagranicznych. Na niższe obroty skarżą się także oblegane dotychczas puby. Jak pisze dziennik, eksperci tłumaczą to gorszymi nastrojami konsumentów.

d23v4t8

Jak podał GUS w październiku wskaźnik ufności konsumenckiej spadł do poziomu minus 13 punktów procentowych. To wynik najgorszy od kilkunastu miesięcy.

Polacy coraz gorzej oceniają sytuację w kraju. Zdaniem "Polski" boimy się wzrostu bezrobocia i pogorszenia sytuacji finansowej. Również spadek cen akcji na giełdzie spowodował, że wielu Polaków poczuło się biedniejszymi i ostrożniej wydaje pieniądze.

|

Jednak specjaliści podkreślają, że Polacy tak łatwo nie zrezygnują z jadania w lokalach, bo przyzwyczaili się do pewnego stylu życia. "Polska" wyjaśnia, że - według badań - w czasie kryzysu nie następuje natychmiastowe zahamowanie konsumpcji. Ludzie starają się bowiem jak najdłużej utrzymać dotychczasowy poziom życia.

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8