Trwa ładowanie...
d213af9

RN Mennicy Polskiej powołała Grzegorza Zambrzyckiego na stanowisko prezesa spółki

...

Share
d213af9

27.06. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Mennicy Polskiej powołała Grzegorza Zambrzyckiego na stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego spółki - podała spółka w komunikacie.

"Na pewno bardzo dynamicznie będziemy rozwijać naszą pozycję w obszarze złota inwestycyjnego oraz produktów finansowych opartych na złocie. Kończymy także prace nad uruchomieniem specjalnie dedykowanej do tego celu platformy sprzedażowej. Chciałbym, aby oprócz złota inwestycyjnego w postaci fizycznej Mennica Polska wprowadziła na rynek również produkty finansowe oparte na złocie, takie jak ceryfikaty - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Zambrzycki.

Spółka chce też zwiększyć detaliczną sprzedaż produktów numizmatycznych i prezentowych.

"Dlatego wkrótce otworzymy własne salony w największych polskich miastach, w których oprócz wyrobów menniczych znajdą się także produkowane wyłącznie dla Mennicy Polskiej wyroby o charakterze prezentu czy gadżetu" - powiedział prezes.

d213af9

Dodał, że spółka nie wyklucza akwizycji.

Grzegorz Zambrzycki od połowy maja 2012 roku pełnił obowiązki prezesa i dyrektora naczelnego Mennicy Polskiej. Wcześniej, od sierpnia 2011 roku, był członkiem zarządu spółki odpowiedzialnym za handel i marketing produktami menniczymi i produktami lokacyjnymi opartymi o kruszce, a także za rozwój.

W połowie maja rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Mennicy Polskiej złożył Tadeusz Steckiewicz. (PAP)

pel/ jtt/

d213af9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213af9
d213af9