Trwa ładowanie...
d3x4ld2
10-12-2015 07:45

Robyg i NCRE II Investments mają zgodę UOKiK na wspólne przedsięwzięcie

Warszawa, 10.12.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na utworzenie przez Robyg z NCRE II Investments Limited z siedzibą w Limassol na Cyprze (NCRE) wspólnego przedsięwzięcia w ramach spółki GW Development (GW) oraz wspólnego przedsięwzięcia w ramach spółki Robyg I (RI).

d3x4ld2

"W konsekwencji, NCRE, zgodnie z warunkowymi umowami sprzedaży udziałów w GW i RI [?] nabędzie 49% udziałów w kapitale zakładowym GW i RI, a projekty deweloperskie prowadzone przez tę spółki będą prowadzone jako wspólne przedsięwzięcie spółki i NCRE" - czytamy w komunikacie.

We wrześniu br. Robyg podpisał z NCRE II Investments Limited list intencyjny dotyczący dwóch projektów deweloperskich, które grupa Robyg zamierza wybudować w Warszawie, w dzielnicach Bemowo oraz Ursus. Oba projekty będą prowadzone przez spółkę oraz NCRE jako wspólne projekty typu joint venture.

Zgodnie z listem intencyjnym, dokumenty transakcyjne winny zostać podpisane przez inwestorów po uzyskaniu zgody UOKIK.

NCRE II jest podmiotem prywatnym. Grupa kapitałowa, do której należy NCRE II, nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Jej jedyną aktywnością jest inwestowanie w polski rynek nieruchomości (przy czym ogranicza się to do projektów realizowanych wspólnie z grupą kapitałową Robyg).

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3x4ld2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4ld2