Trwa ładowanie...

Rok szkolny po nawałnicach. W części szkół dzwonek zadzwoni z opóźnieniem

Sierpniowe nawałnice pozostawiły po sobie zniszczenia, z którymi mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego jeszcze długo nie będą mogli się uporać. Wśród zdewastowanych budynków są także szkoły, które z nadchodzącym tygodniem powinny rozpocząć pracę. Niestety cztery placówki z okolic Nakła zmuszonych jest przedłużyć wakacje z powodu zniszczeń po nawałnicach.

Share
Rok szkolny po nawałnicach. W części szkół dzwonek zadzwoni z opóźnieniem
Źródło: PAP/EPA, fot: Tytus Żmijewski
d30lc8o

Wiadomo już, że w Nakle nad Notecią część dzieci nie wróci do szkoły 1 września. Budynki tamtejszych placówek oświatowych są poważnie uszkodzone. Podobna sytuacja jest w gminie Gostycyn w powiecie tucholskim, gdzie trzeba odbudować przedszkole.

Uczniowie 4 najbardziej zniszczonych szkół w Nakle, Potulicach i Lubiewie rozpoczną rok szkolny tydzień później niż reszta placówek w Polsce. Nawałnice doszczętnie zdewastowały szkoły pozostawiając po sobie takie szkody jak dziurawe dachy, czy zalane klasy i piwnice.

Oprócz powyższych, w całym województwie kujawsko-pomorskim pomocy potrzebuje ok. 160 szkół.

d30lc8o

Na remonty przeznaczono 100 mln zł z zastrzeżeniem, że jeśli to nie wystarczy, zostaną uruchomione dodatkowe rezerwy finansowe.

d30lc8o

Podziel się opinią

Share
d30lc8o
d30lc8o