Trwa ładowanie...
d23bt84
d23bt84

Rosja nie chce unijnego bydła i trzody chlewnej

Rosja od jutra wstrzymuje import trzody chlewnej i bydła z krajów Unii Europejskiej - poinformowały federalne służby weterynaryjne. Ma to związek z przypadkami wykrycia u trzody hodowanej przez farmerów we Wspólnocie wirusa Schmallenberg. Powoduje on poważne wady wrodzone u nowo narodzonych zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23bt84

Rosjanie tłumaczą decyzję "brakiem dostatecznych kontroli ze strony służ Komisji Europejskiej". Ma ona na celu ochronę przed zakażeniem zwierząt hodowanych w Rosji. Tamtejsze służby sanitarne poinformowały, że zakaz jest tymczasowy, jednak nie wiadomo, jak długo ma obowiązywać.

Do Rosji w ubiegłym tygodniu udali się unijni eksperci, którzy starali się odwieść tamtejsze służby sanitarne od wprowadzenia zakazu importu. Pierwsze ostrzeżenie Moskwa wydała dwa tygodnie temu. Najbardziej zaniepokojona groźbą zakazu była wówczas Łotwa, dla której Rosja jest głównym rynkiem zbytu.

To kolejne w ciągu kilku miesięcy ograniczenie w handlu między Unią Europejską i Moskwą. Rosja wprowadziła już między innymi embargo na import produktów mleczarskich z Belgii, Francji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

d23bt84

Podziel się opinią

Share
d23bt84
d23bt84