Trwa ładowanie...
konsument
10-03-2016 06:35

Rośnie liczba upadłości konsumenckich

Zbankrutowało już 2613 Polaków. W styczniu i lutym sądy ogłosiły 501 upadłości konsumenckich. To prawie tyle, ile było w całym pierwszym półroczu zeszłego roku - informuje "Puls Biznesu".

Rośnie liczba upadłości konsumenckichFot: Shutterstock/www.BillionPhotos.com
d3wfhcm
d3wfhcm

Zbankrutowało już 2613 Polaków. W styczniu i lutym sądy ogłosiły 501 upadłości konsumenckich. To prawie tyle, ile było w całym pierwszym półroczu zeszłego roku - informuje "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, w pierwszym miesiącu tego roku plajt było 209, co oznacza spadek w porównaniu z rekordowym grudniem 2015 roku, gdy było ich 331. Jednak już w lutym ich liczba wróciła do wysokiego poziomu - zanotowano 292 bankructwa. Łącznie od 1 stycznia ubiegłego roku w przed wierzycielami w upadłość uciekło 2613 osób.
Najwięcej tegorocznych upadłości dotyczy konsumentów w przedziale wiekowym 40-49 lat. Częściej ze spirali zadłużenia nie potrafią wyjść kobiety, które stanowią 57 procent ogółu. Najwięcej bankructw osób fizycznych jest w województwie mazowieckim - 24,5 procent.

Fala bankructw konsumenckich zaczęła rosnąć od początku 2015 roku, kiedy weszły w życie przepisy znacznie ułatwiające uzyskanie sądowego orzeczenia o niewypłacalności.

d3wfhcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wfhcm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj