Trwa ładowanie...
d47sahi

Rostowski popiera tzw. emerytury częściowe; nie rodzą kosztów dla budżetu

02.04. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski popiera wypracowany w koalicji PO-PSL projekt tzw. emerytur częściowych, podkreśla, że nie rodzą one kosztów dla budżetu...

Share
d47sahi

02.04. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski popiera wypracowany w koalicji PO-PSL projekt tzw. emerytur częściowych, podkreśla, że nie rodzą one kosztów dla budżetu państwa.

"Uważam, że to jest sensowne podejście (emerytury częściowe - PAP), zwiększa elastyczność całego systemu" - powiedział Rostowski z radiu RMF FM.

"Te +ustępstwa+ nie będą kosztowały budżetu państwa jako takiego" - dodał.

d47sahi

W czwartek koalicja PO-PSL porozumiała się w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego do 67 roku. Projekt ustawy w ciągu trzech tygodni powinien trafić na posiedzenie rządu. Koalicja porozumiała się również w sprawie emerytur częściowych, które będą wynosiły 50 proc. kapitału emerytalnego dla kobiet po ukończeniu 62 lat i 35 lat stażu pracy oraz mężczyzn po 65 roku życia i 40 latach pracy.

Zgodnie z zapowiedziami premiera w projekcie ustawy zawarta będzie możliwość sfinansowanie składek emerytalnych za czas urlopu wychowawczego dla wszystkich kobiet, które urodziły dzieci. (PAP)

bg/ osz/

d47sahi

Podziel się opinią

Share
d47sahi
d47sahi