Trwa ładowanie...

Rosyjski Yandex umożliwił przelewy z banków zagranicznych

Yandex.ru, największa rosyjska wyszukiwarka internetowa umożliwiła dokonywanie przelewów z zagranicznych kont bankowych - podał rosyjski serwis informacyjny Lenta.ru, powołując się na komunikat spółki

Share
Rosyjski Yandex umożliwił przelewy z banków zagranicznychŹródło: Jupiterimages
dqwdxn0

Yandex, właściciel największej wyszukiwarki internetowej w Rosji podał, że firma umożliwiła użytkownikom portalu dokonanie e-przelewów z kont banków zagranicznych. Jest to możliwe za pomocą internetowego systemu płatności Yandex Money (ros. Jandeks Diengi), który jest integralną częścią serwisu Yandex.ru.

Jest to pierwsza tego typu oferta w Rosji wśród firm umożliwiających dokonania płatności w sieci.

Yandex Money nie będzie pobierał prowizji za przelewy. Opłatę za transakcję będą odliczały banki. Wiadomo, że w bankach z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Hiszpanii, a także z krajów skandynawskich i nadbałtyckich, prowizja wyniesie do 1 proc. za przelew w zależności od banku.

dqwdxn0

W celu dokonania przelewu użytkownik systemu Yandex Money musi wybrać kraj nadawcy i walutę. System wygeneruje dane bankowe, za pomocą których można dokonać przelewu zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet. Pieniądze będę dostępne na koncie od dwóch do pięciu dni roboczych.

Yandex Money to system płatności elektronicznych realizujący ideę pieniądza elektronicznego. W Rosji jest znany m.in. z tego, że zapewnia realizację transakcji finansowych między użytkownikami systemu w czasie rzeczywistym.

dqwdxn0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwdxn0
dqwdxn0