Trwa ładowanie...
d10zj6h

Rozwiązanie izraelsko-palestyńskiego konfliktu coraz pilniejsze - Obama

06.04. Waszyngton (PAP/AP) - Prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek, że z uwagi na coraz większe zmiany na Bliskim Wschodzie, znalezienie pokojowego rozwiązania konfliktu...

d10zj6h
d10zj6h

06.04. Waszyngton (PAP/AP) - Prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek, że z uwagi na coraz większe zmiany na Bliskim Wschodzie, znalezienie pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest "bardziej pilne niż kiedykolwiek".

Obama rozmawiał z dziennikarzami po spotkaniu w Białym Domu z prezydentem Izraela Szimonem Peresem.

Amerykański prezydent powiedział, że omówił z izraelskim gościem niepokoje rozlewające się po Bliskim Wschodzie, które - zdaniem obu polityków - mogą stanowić zarówno wyzwanie jak i otworzyć nowe możliwości. Obama dodał, że obecnie bardziej pilna niż kiedykolwiek jest próba znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu pomiędzy Palestyńczykami a Izraelem.

Rozmowy pokojowe między tymi stronami utknęły w martwym punkcie, gdy Palestyńczycy odmówili negocjacji zanim Izrael nie wstrzyma budowy nowych osiedli na terytoriach, które mają wejść w skład przyszłego państwa palestyńskiego. Tel Awiw nie zgodził się wtedy na przedłużenie moratorium na budowę nowych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie.

W poniedziałek, przed wizytą prezydenta Peresa w USA, władze Jerozolimy zaaprobowały budowę 942 budynków w uznawanej za palestyńską części miasta. (PAP)

jo/ ap/ osz/

d10zj6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10zj6h