Trwa ładowanie...
d4a21yl

RPP na pewno nie wpadnie w panikę po danych o majowej inflacji - Belka

15.06. Warszawa (PAP) - RPP na pewno nie wpadnie w panikę po danych o majowej inflacji, która wyniosła 5,0 proc. rdr i nie zacznie się zachowywać w sposób niewłaściwy dla...
Share
d4a21yl

15.06. Warszawa (PAP) - RPP na pewno nie wpadnie w panikę po danych o majowej inflacji, która wyniosła 5,0 proc. rdr i nie zacznie się zachowywać w sposób niewłaściwy dla gospodarki - uważa prezes NBP Marek Belka.

"RPP podjęła kilka miesięcy temu takie działania, które z natury rzeczy mają szansę oddziaływać na gospodarkę z pewnym opóźnieniem. Nie znam struktury tego wskaźnika, tzn. co dokładnie nam zwariowało. Po dokładniejszej analizie można powiedzieć, czy to podwyższanie wskaźnika ma charakter na pewno tymczasowy i są tam elementy trwalsze. Na pewno to nie jest tak, że Rada wpadnie teraz w panikę. Nie zacznie się zachowywać w sposób niewłaściwy dla gospodarki" - powiedział Belka na czacie portalu Onet.pl, komentując dane o majowej inflacji.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 5,0 proc. w stosunku do maja 2010 roku, a w porównaniu z kwietniem 2011 r. wzrosły o 0,6 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.(PAP)

jba/ asa/

d4a21yl

Podziel się opinią

Share
d4a21yl
d4a21yl