Trwa ładowanie...
d1nqbj6
d1nqbj6

RWE podtrzymuje brak zainteresowania Eneą

31.05. Katowice (PAP) - RWE podtrzymuje, że na ten moment, nie jest zainteresowane prywatyzacją Enei. Spółka nie weźmie też udziału w prywatyzacji Energi - poinformował w...
Share
d1nqbj6

31.05. Katowice (PAP) - RWE podtrzymuje, że na ten moment, nie jest zainteresowane prywatyzacją Enei. Spółka nie weźmie też udziału w prywatyzacji Energi - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Filip Thon, prezes RWE Polska.

"Podtrzymujemy, że nie jesteśmy zainteresowani złożeniem oferty na Eneę. Od ubiegłego roku sytuacja się specjalnie nie zmieniła co prawda kurs akcji spadł, co jest pozytywne, ale do kupna dostępne jest tylko 51 proc., co komplikuje zarządzanie firmą - powiedział Thon.

"Gdyby sytuacja się diametralnie zmieniła to przeanalizowalibyśmy to powtórnie. Na ten moment tylko obserwujemy ten proces" - dodał.

d1nqbj6

Na pytanie czy RWE jest zainteresowane prywatyzacją Energi odpowiedział, że nie. Dodał też, że Energa nie pasuje do ich strategii.

W sierpniu 2009 roku MSP zakwalifikowało RWE jako jedynego oferenta w procesie prywatyzacji Enei. Ostatecznie, z powodu zbyt dużych rozbieżności cenowych, niemiecki koncern nie złożył wiążącej oferty.

Pod koniec 2009 roku RWE nie wykluczał ponownego udziału w prywatyzacji poznańskiej spółki, jednak w styczniu 2010 roku prezes Thon poinformował, że RWE nie jest zainteresowane Eneą. (PAP)

pel/ jru/ ana/

d1nqbj6

Podziel się opinią

Share
d1nqbj6
d1nqbj6