Trwa ładowanie...
modlin

Ryanair w maju przeniesie rejsy z Łodzi do Modlina

Irlandzka linia lotnicza Ryanair od 5 do 14 maja br. przeniesie wszystkie rejsy z lotniska w Łodzi do podwarszawskiego lotniska Modlin - poinformowała rzeczniczka prasowa portu w Modlinie Magdalena Bojarska. Powodem zmian jest remont pasa w Łodzi.

Share
Ryanair w maju przeniesie rejsy z Łodzi do Modlina
Źródło: JOSEP LAGO/AFP
d1ed2t3

- Operująca na naszym lotnisku linia lotnicza Ryanair poinformowała, że w dniach 5-14 maja 2014 r., z powodu prowadzonych robót na drodze startowej portu lotniczego w Łodzi, wszystkie rejsy będą realizowane do i z Lotniska Warszawa/Modlin. Oznacza to dla portu dodatkowych 40 operacji lotniczych na trasach do: East Midlands, Londynu Stansted, Dublina, Oslo Rygge - przekazała w poniedziałek Bojarska.

Dodała, że od 16 kwietnia ModlinBus zwiększa liczbę połączeń do Łodzi z 3 do 4 dziennie. Czas przejazdu między Łodzią a Lotniskiem Warszawa/Modlin wynosi ok. 2 godz. 45 min.

Jak podano na stronie internetowej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta, remontowi zostanie poddany fragment pasa startowego i na czas prac port nie będzie przyjmował rejsowych lotów pasażerskich.

d1ed2t3

"Pasażerowie lotów odbywających się w przedziale 5-14 maja otrzymają bezpośrednio od przewoźników (Ryanair lub Adria Airways) pełen pakiet informacji na temat zmian" - czytamy na stronie lotniska.

W komunikacie napisano, że remont pasa dotyczy najstarszego odcinka o długości 380 m i jest konieczny, aby zapewnić jak najlepsze parametry wytrzymałości i nośności nawierzchni. Podobne prace były wykonywane w 2009 i 2011 roku i wynikają z wieloletniego harmonogramu inwestycji. W okresie zamknięcia pasa startowego terminal pasażerski (w tym lotniskowe biuro podróży, sklepy i restauracje) będzie otwarty.

Prace remontowe wykona firma Strabag, od 15 maja wszystkie loty z Łodzi odbywać się będą zgodnie z rozkładem.

d1ed2t3

Podziel się opinią

Share
d1ed2t3
d1ed2t3