Qaqwqwrqw

Rynek fitness zabetonowany. UOKiK podejrzewa nieprawidłowości

Ekspansja na rynku klubów gimnastycznych współpracujących z Benefit Systems jest tak duża, że brakuje miejsca dla rywali pakietów Multisport. UOKiK sprawdza, czy nie doszło do zmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na rynku brakuje miejsca dla rywali pakietów Multisport.
Na rynku brakuje miejsca dla rywali pakietów Multisport. (flickr.com, Fot: istolethetv)
Qaqwqwrqw

Postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wciąż trwa. UOKiK podejrzewa bowiem, że zawarcie zmowy cenowej w celu wyeliminowania z rynku OK System i innych firm z klubów, nad którymi kontrolę przejął Benefit Systems, operator pakietów Multisport – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zobacz: Benefit Systems na celowniku UOKiK. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe

Jak pisaliśmy w money.pl, spółka nie zgodziła się z zarzutami prezesa UOKiK. Jeśli spojrzeć na rynek klubów fitness przez pryzmat raportu Deloitte, Benefit ma zaledwie kilka procent udziałów. Zdaniem jednak największego konkurenta dla operatora kart Multisport - OK System, problemem jest definicja klubu fitness, która zafałszowuje obraz rynku.

Qaqwqwrqw

Ich zdaniem, jeśli uznać, że w tej kategorii mieszczą się obiekty o powierzchni 1000 metrów kw. z parkingiem, oferujących szeroki zakres zajęć i treningów to jest ich w kraju 600. Z tego trzecia część należy do Benefit – pisze DGP.

Zobacz: Poczta Polska zapewni benefity pracownikom. Ma umowę na 51 mln zł

Szacuje się, że dziś 40 proc. rynku fitness to karty sportowe wydawane przez podmioty oferujące pozapłacowe świadczenia pracownicze. A tu zdecydowanym liderem jest właśnie operator Multsport.

Pomysł na biznes: Słowiański fitness:

Qaqwqwrqw

Czytaj: Fitnessowa rewolucja nad Wisłą

Jak wskazuje DGP, na 2,6 tys. klubów w Polsce sieciowych jest 323. Z tego 200 należy do grupy Benefit Systems i współpracujące tylko z tym operatorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw