Trwa ładowanie...

Rynek fitness zabetonowany. UOKiK podejrzewa nieprawidłowości

Ekspansja na rynku klubów gimnastycznych współpracujących z Benefit Systems jest tak duża, że brakuje miejsca dla rywali pakietów Multisport. UOKiK sprawdza, czy nie doszło do zmowy.

Share
Rynek fitness zabetonowany. UOKiK podejrzewa nieprawidłowości
Źródło: flickr.com, Fot: istolethetv
d1tawhx

Postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wciąż trwa. UOKiK podejrzewa bowiem, że zawarcie zmowy cenowej w celu wyeliminowania z rynku OK System i innych firm z klubów, nad którymi kontrolę przejął Benefit Systems, operator pakietów Multisport – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisaliśmy w money.pl, spółka nie zgodziła się z zarzutami prezesa UOKiK. Jeśli spojrzeć na rynek klubów fitness przez pryzmat raportu Deloitte, Benefit ma zaledwie kilka procent udziałów. Zdaniem jednak największego konkurenta dla operatora kart Multisport - OK System, problemem jest definicja klubu fitness, która zafałszowuje obraz rynku.

d1tawhx

Ich zdaniem, jeśli uznać, że w tej kategorii mieszczą się obiekty o powierzchni 1000 metrów kw. z parkingiem, oferujących szeroki zakres zajęć i treningów to jest ich w kraju 600. Z tego trzecia część należy do Benefit – pisze DGP.

Szacuje się, że dziś 40 proc. rynku fitness to karty sportowe wydawane przez podmioty oferujące pozapłacowe świadczenia pracownicze. A tu zdecydowanym liderem jest właśnie operator Multsport.

Pomysł na biznes: Słowiański fitness:

d1tawhx

Jak wskazuje DGP, na 2,6 tys. klubów w Polsce sieciowych jest 323. Z tego 200 należy do grupy Benefit Systems i współpracujące tylko z tym operatorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tawhx

Podziel się opinią

Share
d1tawhx
d1tawhx