Trwa ładowanie...
d4b13t8
wydarzenia

Rząd Libii zaczyna rozdawać pieniądze

25.02. Trypolis (PAP/Reuters) - Rząd Libii zlecił masowe rozdawanie pieniędzy w postaci podwyżek płac, dopłat do produktów żywnościowych i podniesienia dodatków socjalnych -...
Share
d4b13t8

25.02. Trypolis (PAP/Reuters) - Rząd Libii zlecił masowe rozdawanie pieniędzy w postaci podwyżek płac, dopłat do produktów żywnościowych i podniesienia dodatków socjalnych - poinformował w piątek Reuters powołując się na państwową telewizję libijską.

Według telewizji każda rodzina otrzyma 500 libijskich dinarów (400 dolarów), a pracownikom niektórych segmentów sektora publicznego pensje zostaną podniesione o 150 procent.

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Co najmniej 15 osób zginęło, a około 200 zostało rannych w czwartek w wyniku starć przeciwników i zwolenników dyktatora w Zawii i Misracie, dwóch miastach położonych niedaleko stolicy Libii Trypolisu na północnym zachodzie kraju.

Libijskie władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie. (PAP)

mw/ ap/ osz/

d4b13t8

Podziel się opinią

Share
d4b13t8
d4b13t8