Trwa ładowanie...
usa

Rząd USA zwiększył pomoc dla AIG

Rząd Stanów Zjednoczonych rozszerzył swą pomoc dla zagrożonego upadłością giganta
ubezpieczeniowego American International Group (AIG),
przeznaczając 40 mld dolarów na zakup jego preferencyjnych akcji.

Share
Rząd USA zwiększył pomoc dla AIG
Źródło: AFP
d39d9a0

O transakcji tej poinformowały wspólnie bank centralny Federal Reserve (Fed) i ministerstwo skarbu. Łączna kwota udostępnionych na ratowanie AIG publicznych pieniędzy wzrosła do około 150 mld dolarów. Wysokość kredytu udzielonego spółce przez Fed zmniejszono z dotychczasowych 85 mld dolarów od 60 mld, ale jednocześnie inną pożyczkę banku centralnego w wysokości 37,8 mld dolarów zastąpiono pakietem pomocy wartości 52 mld USD.

Wcześniej w tym roku Fed poinformował, że łącznie zamierza pożyczyć AIG 123 mld dolarów. Potem rozszerzono to o 20,9 mld z programu regulowania przez bank centralny bieżących wydatków zagrożonych spółek z tytułu opłacania pracowników i finansowania dostaw.

Ogłoszona w poniedziałek restrukturyzacja łagodzi warunki korzystania przez AIG z kredytów Fed poprzez obniżenie ich oprocentowania i wydłużenie terminu spłaty z dwóch do pięciu lat. Uchroni to dłużnika przed koniecznością wyzbywania się aktywów po niekorzystnej cenie w celu zdobycia środków na regulowanie bieżących zobowiązań. (PAP)

d39d9a0

Podziel się opinią

Share
d39d9a0
d39d9a0