Rząd zmienił granice Mieleckiej SSE, liczy na 5,7 tys. nowych miejsc pracy
Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) i liczy, że dzięki zmianom utworzone będą 5722 nowe, trwałe miejsca pracy, przy nakładach ok. 1,5 mld zł, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).
02.12.2014 14:05
W znowelizowanym rozporządzeniu przewidziano włączenie do obszaru strefy gruntów o powierzchni 110,0546 ha i wyłączenie z niej terenu o powierzchni 12,1917 ha. Po zmianach powierzchnia mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej wyniesie 1460,8493 ha. Grunty, o które zwiększana jest powierzchnia strefy, nie znajdują się w obszarze Natura 2000.
"Objęcie specjalną strefą ekonomiczną gruntów położonych w Głogowie Małopolskim, Rzeszowie i Rejowcu Fabrycznym umożliwi powstanie nowych inwestycji. Chodzi o przygotowanie infrastruktury pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Inwestycja będzie realizowana w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej. Ocenia się, że utworzone będą 5722 nowe, trwałe miejsca pracy, przy nakładach ok. 1,5 mld zł, co wpłynie korzystnie na gospodarczy rozwój tych regionów" - czytamy w komunikacie.
Zgodę na włączenie nowych terenów do strefy wyraziły już właściwe terytorialnie rady miast i gmin. Zmiana granic uzyskała pozytywną opinię zarządów województw: podkarpackiego i lubelskiego, podano także.
SSE Euro-Park Mielec - pierwsza polska specjalna strefa ekonomiczna - powstała w Mielcu w 1995 r. na gruzach wielkiej fabryki lotniczej. Składa się z 25 podstref położonych głównie na terenie południowo-wschodniej części Polski, głównie w województwie podkarpackim. Posiada również swoje podstrefy w województwach: lubelskim, zachodniopomorskim, śląskim oraz małopolskim.
(ISBnews)