Trwa ładowanie...
d2dgyza

Rzeszów/ Samorząd zachęca do meldowania się w mieście

Samorząd Rzeszowa poprzez dwie loterie zachęca do zameldowania się w mieście oraz rozliczania się w stolicy Podkarpacia z podatku PIT. W loteriach do wygrania są m.in. skuter, czytniki e-booków czy robot kuchenny.
Share
d2dgyza

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Rzeszowie wiceprezydent miasta Stanisław Sienko, głównym celem loterii jest zachęcenie do meldowania się w mieście.

"Jeśli więcej osób będzie tu mieszkało, to będzie więcej pieniędzy w budżecie miasta. A pieniądze potrzebne są na budowę szkół, na sport, kulturę i na całą infrastrukturę, z której na co dzień wszyscy korzystamy. Zależy nam, aby osoby, które mieszkają w naszym mieście nie czuły się jak goście, tylko czuły się pełnoprawnymi mieszkańcami. A to potwierdza meldunek" - podkreślił Sienko.

Według danych samorządu, w Rzeszowie zameldowanych jest prawie 187 tys. mieszkańców. Natomiast według szacunków mieszka ponad 220 tys. osób. Wiceprezydent zaznaczył, że władzom Rzeszowa zależy, aby liczba osób zameldowanych zbliżyła się do 200 tys.

d2dgyza

Dyrektorka wydziału promocji i współpracy międzynarodowej w rzeszowskim magistracie Marzena Furtak-Żebracka dodała, że obie loterie startują w piątek.

W pierwszej loterii "Rozlicz PIT w Rzeszowie" będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec stolicy Podkarpacia, który do 8 maja br. złoży PIT w jednym z urzędów skarbowych w Rzeszowie i zgłosi swój udział. Nagrodami w tej loterii są m.in. skuter, telewizor i aparat fotograficzny.

"Druga loteria +Mieszkam w Rzeszowie+ dotyczy meldowania się w naszym mieście. Zgłosić się do niej mogą mieszkańcy, którzy od maja 2015 r., kiedy zakończyła się poprzednia edycja loterii, do 20 listopada br. zameldują się Rzeszowie" - powiedziała Furtak-Żebracka.

W tej loterii nagrodami są m.in. robot kuchenny, komputer i orbitrek.

Koszt przeprowadzenia obu loterii to ponad 70 tys. zł. Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.loteriarzeszow.pl .

W ubiegłorocznej loterii, w której uczestniczyli wyłącznie nowo zameldowani mieszkańcy Rzeszowa, udział wzięło ponad 500 osób. A dodatkowe wpływy PIT do budżetu miasta wyniosły ok. 300 tys. zł.

d2dgyza

Podziel się opinią

Share
d2dgyza
d2dgyza