Trwa ładowanie...
d3a0zt8

S&P umieściła rating Metelem na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia

18.11. Warszawa (PAP) - Agencja Standard & Poor's umieściła rating korporacyjny Metelem Holding, właściciela Polkomtelu, na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia....

d3a0zt8
d3a0zt8

18.11. Warszawa (PAP) - Agencja Standard & Poor's umieściła rating korporacyjny Metelem Holding, właściciela Polkomtelu, na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia. Aktualny rating dla spółki to "BB-" - podał Polkomtel w komunikacie.

W komunikacie podano, że umieszczenie ratingu Metelem, na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia jest efektem ogłoszenia transakcji nabycia Metelem przez Cyfrowy Polsat.

Agencja podkreśliła również fakt kolejnej dobrowolnej przedpłaty kredytu bankowego w wysokości 800 mln zł zapowiedzianej przez Polkomtel oraz lepsze niż prognozowane przez agencję wyniki operacyjne spółki.

Dodano, że S&P na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia umieściła również rating obligacji High Yield i PIK spółki.

Zysk EBITDA Polkomtelu, wzrósł w ciągu trzech kwartałów 2013 roku do 2,23 mld zł z 2,17 mld zł rok wcześniej. Przychody operatora spadły w tym okresie do 5,03 mld zł z 5,36 mld zł rok wcześniej. (PAP)

kam/ ana/

d3a0zt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a0zt8