Trwa ładowanie...

Są pieniądze dla klubów sportowych. Ruszył nabór wniosków

Można już składać wnioski w ramach rządowego programu KLUB. To mechanizm wsparcia dla małych klubów i stowarzyszeń sportowych. Dokumenty można składać do resortu sportu do 21 kwietnia.

Są pieniądze dla klubów sportowych. Ruszył nabór wnioskówFot: (pixabay.com/CC)
d2elhq4

Minister Witold Bańka przypomina, że to druga odsłona programu KLUB. Zdaniem ministra, sukces ubiegłorocznej edycji pokazuje, że jest on trafną odpowiedzią na zapotrzebowania małych środowisk sportowych.

- W ubiegłym roku z programu skorzystały: 2142 kluby sportowe, 5 tysięcy trenerów, ponad 130 tysięcy regularnie trenujących dzieci. Wówczas budżet wynosił 24 miliony złotych, teraz będzie to 30 milionów. Chcemy wesprzeć w tym roku nawet 3 tysiące klubów - zapowiada szef resortu minister sportu.

Środki z programu KLUB mogą być wykorzystane na zakup sprzętu, obozy czy wynagrodzenia trenerów. Jak mówi minister Bańka, program ma na celu także docenienie starań amatorów, pasjonatów sportu. - Te małe i średnie kluby to jest trud właśnie takich osób. Dzięki ich poświęceniu rosną przyszłe gwiazdy, przyszli rekordziści i przyszli medaliści. Ich sukcesami żyje potem cały kraj - podkreśla Witold Bańka.

Dofinansowanie z programu KLUB wynosi 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy - dla wielosekcyjnych.

Michał Fedusio, IAR

d2elhq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2elhq4