Trwa ładowanie...

Są pieniądze na kolejne drogi ekspresowe. Bruksela dała zielone światło

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 13,5 miliarda złotych. Unijne dofinansowanie sięgnie ponad 7 miliardów złotych.

Są pieniądze na kolejne drogi ekspresowe. Bruksela dała zielone światłoŹródło: Fotolia, fot: Fotolia/RAW
dqcvmvg
dqcvmvg

Bruksela zgodziła się w środę na finansowanie kolejnych polskich dróg. Chodzi głównie o tak zwane ekspresówki, zlokalizowane w siedmiu polskich województwach.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 13,5 miliarda złotych. Unijne dofinansowanie sięgnie ponad 7 miliardów złotych. Pochodzi ono z programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycje dotyczą dróg: S3 (odcinek między Sulechowem nieopodal Zielonej Góry, a Legnicą na Dolnym Śląsku o długości ponad 110 kilometrów), S5 (odcinek Korzeńsko - Wrocław o długości blisko 50 kilometrów), S7 (odcinki Miłomłyn - Olsztynek - blisko 39 kilometrów; Chęciny - Jędrzejów - ponad 21 kilometrów; Kraków od węzła Igołomska do węzła Christo Botewa - blisko 5 kilometrów), S8 (odcinki Marki - Radzymin o długości ponad 15 kilometrów; Wiśniewo - Jeżewo o długości blisko 30 kilometrów), S51 (odcinek Olsztyn - Olsztynek o długości prawie 28 kilometrów).

Do tej pory w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko (budżet 2014-2020) podpisano umowy o dofinansowanie dla 29 inwestycji. Większość z nich dotyczy budowy dróg. Wsparcie środków z Unii Europejskiej to 11 miliardów złotych czyli ponad 9 procent dostępnego budżetu.

dqcvmvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqcvmvg