Trwa ładowanie...
dv6imt3

Saab utworzy we współpracy z Mesko centrum obsługi pocisków rakietowych

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Saab podpisał z należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) Mesko umowę o współpracy w zakresie obsługi technicznej i wsparcia dla będącego w służbie Marynarki Wojennej RP systemu kierowanych pocisków rakietowych RBS15 Mk3, podał Saab. Porozumienie zakłada utworzenie w Skarżysku-Kamiennej centrum, które zwiększy efektywność obsług technicznych pocisków.

Share
dv6imt3

"Ta umowa to gwarancja połączenia potencjału i możliwości obu spółek dla potrzeb owocnej i skutecznej współpracy prowadzonej w Polsce w ramach programu modernizacji technicznej Marynarki Wojennej RP - w tym projektów Czapla, Miecznik, Ślązak oraz innych potencjalnych projektów objętych programem modernizacji MW RP. Podjęte działania pozwolą w pełni zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania rządu RP i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa państwa. To również szansa, aby nasza spółka stała się częścią globalnego łańcucha zaopatrzenia firmy Saab" - powiedział członek zarządu, dyrektor ds. produkcji Mesko Dariusz Szlafka.

RBS15 Mk3 pozyskano dla Marynarki Wojennej RP w 2006 r. jako system uzbrojenia małego okrętu rakietowego klasy Orkan. Porozumienie o współpracy to długoterminowa umowa, której celem jest wzmocnienie współpracy między spółkami Saab i Mesko. Zakłada utworzenie w Skarżysku-Kamiennej centrum obsługi technicznej i wsparcia kierowanych pocisków rakietowych RBS 15 Mk3, które zwiększy efektywność obsług technicznych pocisków RBS 15 Mk3 realizowanych dla MW RP, wyjaśniono.

System kierowanych pocisków rakietowych RBS15 Mk3 to najnowocześniejszy system pocisków typu surface-to-surface dostępny obecnie na rynku. Jest to system dalekiego zasięgu, który sprawdza się na różnych jednostkach, jako główny element uzbrojenia przeznaczonego do zwalczania celów nawodnych.

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3