Trwa ładowanie...

Sąd piętnuje opłaty półkowe

Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał, że opłaty za marketing pobierane przez E.Leclerc od swojego dostawcy są nielegalne. W wyroku sąd stwierdził, że była to niedozwolona opłata dodatkowa - pisze Rzeczpospolita.

Sąd piętnuje opłaty półkoweŹródło: Flickr
d1ntv5u
d1ntv5u

Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał, że opłaty za marketing pobierane przez E.Leclerc od swojego dostawcy są nielegalne. W wyroku sąd stwierdził, że była to niedozwolona opłata dodatkowa - pisze "Rzeczpospolita".

E.Leclerc został pozwany przez likwidowaną spółkę handlującą kawą. Przedsiębiorstwo zarzuciło hipermarketowi bezpodstawne pobieranie opłaty na reklamę jej produktów. W rzeczywistości za uzyskane środki sieć reklamowała siebie oraz cały oferowany asortyment.

Zgodnie z prawem utrudnianie dostępu do rynku przez pobieranie od dostawcy opłat innych niż marża handlowa jest czynem nieuczciwej konkurencji. Jednocześnie sąd uznał, że umowa o dodatkowej opłacie nie pozostawiała kontrahentowi możliwości negocjacji warunków.

Z przyczyn proceduralnych zasądzono wobec hipermarketu E.Leclerc jedynie tysiąc złotych odszkodowania.

d1ntv5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntv5u

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj