Trwa ładowanie...
d2jocd8
15-03-2017 17:35

Sąd umorzył postępowanie przeciwko Budimeksowi i Mostostalowi Warszawa

Warszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o umorzeniu postępowania w związku z cofnięciem pozwu przez Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w którym domagano się zasądzenia od Budimeksu, Mostostalu Warszawa oraz trzeciej firmy solidarnie 539,96 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania za zmowę cenową w przetargu, podały spółki.   

d2jocd8

"W dniu 15 marca 2017 r. odbyło się posiedzenie sądu w niniejszej sprawie, na którym Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o umorzeniu postępowania w związku z cofnięciem pozwu przez powoda" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Budimex i Mostostal Warszawa.

Budimex w komunikacie podkreślił, że postanowienie w sprawie umorzenia postępowania nie jest prawomocne i może być zaskarżone w terminie 7 dni. Stanie się prawomocne po bezskutecznym upływie powyższego terminu.

Na początku grudnia 2016 r. Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wniósł pozew przeciwko Budimeksowi i dwóm innym podmiotom (w tym Mostostal Warszawa), w którym domagał się zasądzenia od pozwanych solidarnie 539,96 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania za zmowę cenową w przetargu.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2jocd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jocd8