Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv

Sąd uznał postępowanie układowe MNI za zamknięte

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Sąd Rejonowy w Łomży uznał za zakończenie postępowanie układowe MNI, a układ z wierzycielami za wykonany, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

"Sąd Rejonowy w Łomży po rozpoznaniu sprawy w postępowaniu układowym MNI SA (przed przekształceniem Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Szeptel SA z siedzibą w Szepietowie) w przedmiocie stwierdzenia ukończenia postępowania układowego postanowił uznać przedmiotowe postępowanie układowe za ukończone" - czytamy w komunikacie.

Układ Szeptela z wierzycielami został zawarty w październiku 2003 r. i zatwierdzony w listopadzie 2003 r. W grudniu 2013 r. MNI złożyło wniosek o zakończenie postępowania układowego.

W ramach postępowania wyjaśniającego sąd ustalił, że drobni wierzyciele zostali spłaceni w całości oraz że MNI zapłacił łącznie 4,67 mln zł na rzecz pozostałych wierzycieli, których należności zostały zredukowane o 40%. Spółka nie mogła natomiast uregulować należności wobec trzech wierzycieli, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej.

d4iphjv

"W konsekwencji sąd postanowił, że układ zawarty z wierzycielami został wykonany, mimo, że w stosunku do trzech wierzycieli spłata rat układowych okazała się niemożliwa" - czytamy dalej.

W skład grupy MNI wchodzą firmy działające w branży medialnej, w dziedzinie zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, w telekomunikacji oraz turystyce. Spółka (początkowo jako Szeptel) jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

(ISBnews)

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv