Trwa ładowanie...
d3526oj
18-03-2016 15:17

Sąd zajmie się w poniedziałek pozwem PZL-Świdnik ws. przetargu na śmigłowce

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Druga rozprawa w związku z pozwem firmy PZL-Świdnik (złożonym w czerwcu 2015 r.), wnoszącym o zamknięcie postępowania przetargowego na zakup śmigłowców wielozadaniowych bez wyboru oferty, odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Warszawie w poniedziałek, 21 marca.

d3526oj
d3526oj

Wiceprezes Finmeccanica Helicopter Division Krzysztof Krystowski mówił wcześniej ISBnews, że firma wnosi o zamknięcie postępowania bez wyboru oferty. Według niego, przepisy obligowały zamawiającego, Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej, do zamknięcia postępowania przetargowego już w kwietniu 2015 roku.

Jak tłumaczył wiceprezes, pierwsze dwie oferty, od AgustaWestland (PZL-Świdnik) oraz Sikorsky (PZL-Mielec) zostały odrzucone z dalszego postępowania ze względu na błędy proceduralne. Trzecia oferta złożona przez Airbus Helicopters również nie spełniła wymogów, mimo to została dopuszczona do dalszego postępowania.

PZL-Świdnik złożyła pozew, uważając, że w tym postępowaniu miało miejsce wiele naruszeń.

Według PZL-Świdnik, większość z tych naruszeń nie może być publicznie omawiana ze względu na ich zastrzeżony charakter. Jednak do tych, które nie zostały objęte klauzulą "zastrzeżone" należy m.in. wprowadzanie zmian zasad, czy zakresu postępowania przetargowego na jego bardzo późnym etapie, jak również naruszanie przepisów prawa odnoszących się do offsetu.

(ISBnews)

d3526oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3526oj