Trwa ładowanie...
d1wkv5y

Saldo napływu i umorzeń środków do TFI wyniosło w I plus 1,7 mld zł - Analizy Online

12.02. Warszawa (PAP) - Saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych wyniosło w styczniu plus 1,7 mld zł i niemal całość nowych środków trafiła do funduszy...

Share
d1wkv5y

12.02. Warszawa (PAP) - Saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych wyniosło w styczniu plus 1,7 mld zł i niemal całość nowych środków trafiła do funduszy detalicznych - wynika z raportu Analiz Online.

Fundusze detaliczne pozyskały w styczniu 1,67 mld zł netto.

Podobnie jak w poprzednich okresach największym zainteresowaniem cieszyły się fundusze gotówkowe i pieniężne, które pozyskały blisko 1,1 mld zł netto.

Spory udział w styczniowym bilansie sprzedaży miały fundusze aktywów niepublicznych (239 mln zł)

d1wkv5y

"W przypadku funduszy akcji polskich ostateczny bilans sprzedaży jest bliski zeru. Podczas gdy fundusze o uniwersalnej strategii pozyskały łącznie ponad 50 mln zł (najmniej od 5 miesięcy), sektorowe i pozostałe - ponad 20 mln zł, z funduszy akcji małych i średnich spółek klienci wypłacili ponad 70 mln zł netto" - napisano w raporcie.

Po pięciu miesiącach ujemnego salda wpłat i wypłat, detaliczne fundusze dłużne zakończyły miesiąc z dodatnim bilansem sprzedaży (90 mln zł)

"Zdecydował o tym nieco niższy niż w poprzednich miesiącach odpływ środków z funduszy skupionych na polskich papierach skarbowych oraz tych o uniwersalnej strategii. Klienci wypłacili z nich łącznie 0,46 mld zł netto" - napisano w raporcie.

W pierwszym miesiącu 2014 roku dodatni bilans sprzedaży osiągnęły także fundusze absolutnej stopy zwrotu. Podczas gdy w poprzednich miesiącach pozyskiwały po kilkaset mln zł nowego kapitału, grudzień zakończyły z saldem wpłat i wypłat na poziomie 56 mln zł, a styczeń 86 mln zł.

Pierwszy miesiąc roku nie był udany dla funduszy ochrony kapitału. Bilans sprzedaży wyniósł blisko minus 70 mln zł. (PAP)

seb/ ana/

d1wkv5y

Podziel się opinią

Share
d1wkv5y
d1wkv5y