Trwa ładowanie...
modlin

Samoloty czarterowe będą wozić turystów Itaki z Modlina

Klienci biura podróży Itaka od czerwca 2014 roku będą podróżować z podwarszawskiego lotniska w Modlinie do Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Grecji i Bułgarii. W piątek przedstawiciele portu oraz biura podróży podpisali umowę o współpracy.

Share
Samoloty czarterowe będą wozić turystów Itaki z Modlina
Źródło: Thinkstockphotos
d34ezem

Zgodnie z umową, czartery będą latać z Modlina do Lanzarote i Barcelony w Hiszpanii, Faro i Lizbony w Portugalii, tureckiej Antalyi i Bodrum, Chanii w Grecji oraz bułgarskiej Warny.

"Itaka wszystkie rejsy do Lizbony będzie oferować wyłącznie z podwarszawskiego lotniska" - czytamy w komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę prasową portu Magdalenę Bojarską.

Rejsy będą wykonywane przez samoloty airbus 320 i boeing 737. Według szacunków, w sezonie letnim port obsłuży dodatkowo ok. 20 tys. wylatujących pasażerów.

d34ezem

"Podpisanie umowy z Itaką to przykład skutecznej realizacji naszej strategii. W ten sposób rozpoczynamy stałą obsługę przewoźników czarterowych, co zgodnie z planami inwestorów ma być jednym z filarów biznesowych lotniska" - powiedział cytowany w komunikacie prezes lotniska Piotr Okienczyc.

Port lotniczy w Modlinie uruchomiono w lipcu 2012 roku, ale już po kilku miesiącach, pod koniec grudnia został zamknięty w związku z problemami z nawierzchnią pasa startowego. Samoloty powróciły na to lotnisko dopiero we wrześniu tego roku. Z Modlina lata irlandzki przewoźnik Ryanair, który oferuje w sezonie zimowym połączenia z 17 portami lotniczymi w Europie. Obecnie port obsługuje średnio 24 loty dziennie i ok. 4 tys. pasażerów. W ciągu roku lotnisko planuje obsłużyć ponad 1,5 mln podróżnych.

Biuro Podróży Itaka powstało w 1989 r., w ofercie ma wypoczynek w blisko 100 miejscach na całym świecie.

d34ezem

Podziel się opinią

Share
d34ezem
d34ezem