Trwa ładowanie...
d1nmyp0
IAR
urząd miejski

Samorządowy e-portfel. Pionierski projekt powstaje w Radomiu

Samorządowy e-portfel pozwoli bez wychodzenia z domu zapłacić lokalne podatki i załatwić wiele innych administracyjnych spraw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samorządowy e-portfel. Pionierski projekt powstaje w Radomiu
(Fot: Unsplash/CC0 Public Domain/pixabay)
d1nmyp0

Radomski Urząd Miejski, jako pierwszy w Polsce, zastosuje nowatorskie, dające mieszkańcom wiele możliwości rozwiązanie. Koszt projektu to ponad 3,3 mln złotych.

Obecnie w radomskim magistracie, podobnie jak wielu instytucjach w Polsce, brakuje nowoczesnych technologii, które ułatwiałyby życie interesantom i pracę urzędnikom. Zdaniem wiceprezydenta miasta Jerzego Zawodnika, pora to zmienić. Według niego, skoro tak popularna stała się wirtualna bankowość, należy umożliwić mieszkańcom dokonywanie płatności poprzez bezpieczne, internetowe platformy.

E-portfel to przede wszystkim płatności, ale też i inne usługi. Jak tłumaczy Rafał Czajkowski, sekretarz miasta, poza sprawdzeniem zobowiązań wobec gminy, wynikających np. z tytułu posiadania nieruchomości i dokonaniem opłaty, będzie można również umówić się na spotkanie z dowolnym urzędnikiem albo zapisać na zajęcia w wybranych placówkach kultury. W sumie, do dyspozycji mieszkańców będzie ponad 50 różnych usług. - Żadna inna instytucja w Polsce nie ma takiej platformy - zapewnia samorządowiec.

Radomianie zaczną korzystać z e-portfela pod koniec przyszłego roku. W najbliższym czasie na informatyzację polskich urzędów przeznaczonych zostanie z unijnej kasy około 650 milionów złotych.

d1nmyp0

Podziel się opinią

Share
d1nmyp0
d1nmyp0