Trwa ładowanie...

Savoir-vivre w podróży. Trójmiasto przypomina turystom, jak należy się zachowywać

Savoir-vivre obowiązuje nie tylko w towarzystwie czy przy stole, ale też podczas podróży i urlopów. W Gdyni, Gdańsku i Sopocie ruszyła akcja, która ma na celu wskazać nieprawidłowe zachowania turystów. Powód? Niektórzy zapominają, gdzie kończy się plaża, a gdzie zaczyna ulica.

Turyści przyjeżdżają na urlop, by się zrelaksować i wypocząć, ale niestety, niektórym puszczają hamulceTuryści przyjeżdżają na urlop, by się zrelaksować i wypocząć, ale niestety, niektórym puszczają hamulceŹródło: Adobe Stock, fot: F8 \ Suport Ukraine
d15b7yx
d15b7yx

Turyści jadą na urlop, by się zrelaksować i wypocząć, niektórym niestety puszczają hamulce. Co roku tłumy odwiedzające Trójmiasto dają w kość mieszkańcom. Mowa o zaśmiecaniu plaż, głośnych całonocnych imprezach czy negliżu w miejscach publicznych. Jak podaje serwis trójmiasto.pl, dla Gdyni uciążliwym problemem w czasie wysokiego sezonu turystycznego są śmieci. Gdyńskie Centrum Sportu jako administrator plaż przygotowuje kampanię informacyjną, by tę niedogodność zminimalizować.

Jej głównym zagadnieniem będzie uwypuklenie problemu śmiecenia przez osoby odwiedzające nasze plaże, by dotrzeć do ich świadomości i wspólnymi siłami zadbać o bezpieczeństwo i komfort podczas wakacyjnego wypoczynku - mówi Anna Pawłowska z Gdyńskiego Centrum Sportu, cytowana przez serwis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Burmistrz Mielna widzi wpływ inflacji na urlopowiczów. "Tańsze noclegi w domkach"

Trójmiasto sporządza savoir vivre skierowany do odwiedzających

W Gdańsku natomiast pojawiły się plakaty z dobrymi radami dla turystów. "Zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej, przypominają o konieczności poszanowania zabytków i przyrody, byciu kulturalnym, noszeniu stosownego ubioru, załatwianiu potrzeb fizjologicznych w toaletach i spożywaniu alkoholu tylko w miejscach do tego przeznaczonych" - donosi trójmiasto.pl.

d15b7yx

Z kolei przedstawiciele sopockiego magistratu kontynuują działania pod hasłem "Turysto szanuj Sopot" i "Stop golasom na ulicy". Informacje pojawią się na kubikach miejskich i słupach informacyjnych. Będą także na przebieralniach na plaży.

Wakacje bez kar i mandatów. Jak uniknąć nieprzyjemnych przygód na wakacjach?

Jak uniknąć mandatu albo kary na wakacjach w kraju lub za granicą? Serwis StronaPodróży, radzi:

  • Znajcie przepisy. Jedynym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności jest unikanie łamania prawa.
  • Stosujcie zdrowy rozsądek. Nawet jeśli nie znacie szczegółowych przepisów w danym miejscu, możecie łatwo przewidzieć, jakie zachowania wpędzą Was w kłopoty. Złota zasada: nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
  • Znajcie ogólne zasady. Pewne przepisy są na tyle uniwersalne, że warto o nich pamiętać w najbardziej popularnych wakacyjnych destynacjach. Nawet jeśli nie jesteście pewni, czy coś jest w danym miejscu legalne, jeśli gdzie indziej takie nie jest, to lepiej powstrzymać się od danego zachowania i w ten sposób nie narazić się na karę albo mandat.
d15b7yx

Mandaty mogą być wystawione przede wszystkim przez policję, ale też straż miejską, leśną, graniczną i rybacką, a także służbę celną – w zależności od okoliczności i miejsca popełnienia wykroczenia. Na plażach i kąpieliskach mandaty najczęściej wypisują policjanci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx