Trwa ładowanie...
d3hssm9
d3hssm9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

ŚDM/ Orange: sieć komórkowa w Brzegach obliczona na 2,5-3 mln pielgrzymów

Operator telefonii komórkowej Orange Polska zakończył rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej na Światowe Dni Młodzieży. Sieć mobilna zainstalowana w Campusie Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki została przygotowana na obsłużenie nawet 2,5 - 3 mln pielgrzymów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3hssm9

Justyna Adamczewska, dyrektor programu ŚDM w Orange poinformowała PAP w czwartek, że operator, który jest partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży odpowiadał za doprowadzenie do Brzegów zarówno tymczasowej infrastruktury telekomunikacyjnej, jak i energetycznej. Rozbudowano i zrekonfigurowano także sieć mobilną w Krakowie.

W Campusie Misericordiae, gdzie podczas ŚDM odbędzie się nocne czuwanie i Msza Posłania z papieżem Franciszkiem wszyscy czterej operatorzy komórkowi działający w Polsce ustawili wspólnie 10 tymczasowych masztów telekomunikacyjnych. Kolejne dwa stanęły w rejonie krakowskich Błoń. Na każdym z nich znalazły się stacje bazowe BTS należące do wszystkich operatorów.

"Potrzeby zostały zwymiarowane na podstawie danych otrzymanych na początku od organizatora, przyświecała nam więc idea, aby w Brzegach zapewnić łączność dla 2,5-3 mln użytkowników. Te 10 stacji, które tam posiadamy są już z zapasem, teoretycznie więc powinniśmy się czuć bezpieczni" - oceniła Adamczewska.

d3hssm9

Jak ocenił Dariusz Kowalczyk-Tomerski, prezes spółki zależnej Teltech, która odpowiadała za budowę infrastruktury, przygotowanie terenu w Brzegach było ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i technologicznym. "Mieliśmy 1,5 miesiąca na wybudowanie kilkudziesięciu kilometrów sieci w ciężkim terenie, często w błocie" - zaznaczył.

Operator na czas ŚDM uruchomi sześć tzw. stref Orange w różnych miejscach Krakowa, gdzie pielgrzymi będą mogli skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu poprzez sieć wifi i naładować telefony.

d3hssm9

Podziel się opinią

Share

d3hssm9

d3hssm9