Trwa ładowanie...
d1commi

Sejm obniży opłaty za przejazd autostradą A4?

Projekt ustawy o obniżeniu opłat za przejazd remontowanymi autostradami złożą na powakacyjnym posiedzeniu sejmu małopolscy posłowie Beata Szydło i Andrzej Adamczyk - dowiedział się "Dziennik Polski".
Share
Sejm obniży opłaty za przejazd autostradą A4?
Źródło: Jupiterimages
d1commi

_ Jeżdżący autostradą A4 z Krakowa do Katowic finansują jej budowę od nowa. Tak naprawdę to tej autostrady jeszcze nie ma _ - przyznaje Tadeusz Syryjczyk, były minister odpowiedzialny za drogi w rządach Tadeusza Mazowieckiego i Jerzego Buzka, obecnie ekspert z Zespole Doradców TOR.

Autostrada A4 jest polskim odcinkiem najdłuższej europejskiej drogi międzynarodowej E40. Na jej trasie znajduje się pierwszy w Polsce płatny odcinek autostrady Mysłowice - Balice (łączący Katowice z Krakowem). Koszt przejazdu wynosi 13 zł. Niestety od momentu oddania drogi do użytku jest ona w niemal nieustającym remoncie.

Ciągłe remonty i ograniczenia prędkości wywołują niezadowolenie kierowców. Jeden z nich uznał, iż przejazd nie jest wart swojej ceny i odmówił uiszczenia opłaty przy bramce wyjazdowej. Sprawa miała swój finał w sądzie, gdzie rację przyznano kierowcy.

Nie były to pierwsze kłopoty jakie miał zarządzający autostradą krakowski Stalexport Autostrada Małopolska - wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, iż nie ma on prawa pobierać pełnej opłaty za przejazd remontowaną autostradą.

Więcej informacji na temat rynku motoryzacyjnego w serwisie "Moto"

d1commi

Podziel się opinią

Share
d1commi
d1commi