Trwa ładowanie...
d2c1woa

Selvita otrzymała dofinansowanie projektu z NCBiR w wysokości 27,93 mln zł

Warszawa, 02.02.2016 (ISBnews) - Selvita podpisała umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR)  o dofinansowanie projektu pt. "Rozwój nowej generacji spersonalizowanych terapii celujących w metabolizm komórek nowotworowych", podała spółka. Całkowita wartość projektu, który będzie realizowany w latach 2016-2020 wynosi 39,7 mln zł, a kwota dofinansowania to 27,93 mln zł.

Share
d2c1woa

"Celem badań w projekcie będzie rozwój odkrytych przez spółkę małocząsteczkowych inhibitorów o potwierdzonym selektywnym mechanizmie działania hamujących metabolizm seryny oraz cyklu kwasu foliowego. Cząsteczki te oprócz większej skuteczności, którą zapewnia spersonalizowana farmakoterapia, będą cechowały się wysokim bezpieczeństwem stosowania dzięki specyficzności działania. Wybrane w projekcie cele molekularne dają duże szanse na uzyskanie leku pierwszego w swojej klasie (ang.: first-in-class)" - czytamy w komunikacie.

W ramach projektu zaplanowane jest przeprowadzenie pełnego zakresu badań przedklinicznych, wyselekcjonowanie kandydata klinicznego oraz przeprowadzenie I fazy badań klinicznych, podano także.

Selvita podała, że dofinansowanie na powyższy projekt w kwocie 27 933 818,41 zł jest najwyższe spośród wszystkich dotacji przyznanych dotąd spółce. Całkowita wartość projektu netto wynosi 39 696 318,88 zł, a czas realizacji to lata 2016-2020.

d2c1woa

Projekt otrzymał wsparcie w ramach Działania 1.1 "Szybka Ścieżka" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d2c1woa

Podziel się opinią

Share
d2c1woa
d2c1woa