Trwa ładowanie...
d4ddh2d
d4ddh2d

Senat zajmie się dziś odwołaniem Chrzanowskiego z funkcji członka RPP

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Porządek obrad kończącego się dziś posiedzenia Senatu został uzupełniony m.in. o punkt przewidujący odwołanie członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Marka Chrzanowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ddh2d

"6 października 2016 r. rozpoczął się drugi dzień 27. posiedzenia Senatu. Porządek obrad został uzupełniony o dwa punkty - ustawę o zmianie ustawy o Agencji Mienia Wojskowego oraz odwołanie członka Rady Polityki Pieniężnej" - czytamy na stronie Senatu.
"Wybrany przez Senat na 8. posiedzeniu w dniu 13 stycznia 2016 r. członek Rady Polityki Pieniężnej pan Marek Chrzanowski złożył rezygnację ze stanowiska. Marszałek Senatu w dniu 5 października 2016 r. przedstawił projekt uchwały w tej sprawie (druk senacki nr 291) i skierował go do Komisji Budżetu i Finansów Publicznych" - czytamy dalej w informacji.
Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w tej sprawie odbyło się 5 października 2016 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek marszałka.

Chrzanowski złożył rezygnację już we wrześniu, tłumacząc ją względami osobistymi. Później jednak wycofał swój wniosek.

Sześcioletnia kadencja Chrzanowskiego w RPP rozpoczęła się 25 stycznia 2016 r.

W 2006 r. Chrzanowski uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Zawodowo jest związany z SGH, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Polityki Gospodarczej w Instytucie Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. Autor publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych oraz polityki monetarnej, podał bank centralny na swojej stronie.

(ISBnews)

d4ddh2d

Podziel się opinią

Share
d4ddh2d
d4ddh2d