Trwa ładowanie...
d45svzr

Senat zajmie się dziś odwołaniem Chrzanowskiego z funkcji członka RPP

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Porządek obrad kończącego się dziś posiedzenia Senatu został uzupełniony m.in. o punkt przewidujący odwołanie członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Marka Chrzanowskiego.

Share
d45svzr

"6 października 2016 r. rozpoczął się drugi dzień 27. posiedzenia Senatu. Porządek obrad został uzupełniony o dwa punkty - ustawę o zmianie ustawy o Agencji Mienia Wojskowego oraz odwołanie członka Rady Polityki Pieniężnej" - czytamy na stronie Senatu.
"Wybrany przez Senat na 8. posiedzeniu w dniu 13 stycznia 2016 r. członek Rady Polityki Pieniężnej pan Marek Chrzanowski złożył rezygnację ze stanowiska. Marszałek Senatu w dniu 5 października 2016 r. przedstawił projekt uchwały w tej sprawie (druk senacki nr 291) i skierował go do Komisji Budżetu i Finansów Publicznych" - czytamy dalej w informacji.
Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w tej sprawie odbyło się 5 października 2016 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek marszałka.

Chrzanowski złożył rezygnację już we wrześniu, tłumacząc ją względami osobistymi. Później jednak wycofał swój wniosek.

Sześcioletnia kadencja Chrzanowskiego w RPP rozpoczęła się 25 stycznia 2016 r.

W 2006 r. Chrzanowski uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Zawodowo jest związany z SGH, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Polityki Gospodarczej w Instytucie Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. Autor publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych oraz polityki monetarnej, podał bank centralny na swojej stronie.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr