Trwa ładowanie...
d1kecjz
17-03-2016 09:17

Serinus rozważa pozyskanie partnera do JV przy projekcie Moftinu w Rumunii

Warszawa, 17.03.2016 (ISBnews) - Serinus Energy będzie koncentrować się na obniżaniu wszelkich możliwych kosztów, jednocześnie utrzymując dotychczasowy poziom produkcji w Tunezji, a w Rumunii skupi się na zagospodarowywaniu odkrycia z Moftinu-1001, podała spółka. Rozważa pozyskanie partnera do joint venture, który współfinansowałby projekt Moftinu.

d1kecjz

"W związku z aktualnie utrzymującymi się na rynku niskimi cenami surowca spółka będzie koncentrować się na obniżaniu wszelkich możliwych kosztów, jednocześnie utrzymując dotychczasowy poziom produkcji w Tunezji. Budżet na 2016 rok będzie weryfikowany na bieżąco w przypadku istotnych zmian cen ropy Brent" - czytamy w komunikacie.

Średnia produkcja przypadająca na udziały operacyjne w Tunezji od początku roku 2016 do końca lutego wyniosła ok. 1.140 boe/d _926 bbl/d ropy, 1,3 MMcf/d gazu.

W Rumunii Serinus skupi się na zagospodarowywaniu odkrycia z Moftinu-1001, podkreślono w informacji.

"Kierownictwo obecnie dopracowuje program wierceń eksploatacyjnych i zakończyło wstępne projektowanie niezbędnej infrastruktury naziemnej. Ze względu na wymóg ogłoszenia przedłużenia etapu 3 koncesji Satu Mare w dzienniku urzędowym oraz uzyskania rozmaitych pozwoleń oraz zgód, wiercenia i prace konstrukcyjne mogłyby się rozpocząć w połowie 2016 r. Spółka rozważa pozyskanie partnera do joint venture, który współfinansowałby projekt Moftinu" - czytamy dalej.

d1kecjz

W 2015 r. rezerwy całkowite spółki dla kategorii 1P oraz 3P w zasadzie nie zmieniły się od 2014 r., podczas gdy rezerwy w kategorii 2P obniżyły się o 4%, podano w odrębnym komunikacie.

"W odwiercie Moftinu-1001 w trakcie testów uzyskano maksymalny przypływ na poziomie 7,4 MMcf/d oraz 19 bbl/d kondensatu. Obecny plan zagospodarowania przewiduje trzy odwierty eksploatacyjne oraz stację przesyłu podłączoną do istniejącej linii sprzedażowej przebiegającej przez koncesję Satu Mare" - czytamy w komunikacie.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą w Tunezji.

(ISBnews)

d1kecjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kecjz