Trwa ładowanie...
d4b16tn

Serwis Kąpieliskowy podpowie, gdzie jest czysta woda. GIS rusza z nową stroną

Główny Inspektorat Sanitarny pomoże w wybraniu dobrego kąpieliska na wakacyjny wypoczynek. W nowym serwisie sprawdzimy między innymi, które miejsca mają odpowiednie badania i które oferują najlepszą jakość wody.
Share
Główny Inspektorat Sanitarny pomoże w wybraniu dobrego kąpieliska na wakacyjny wypoczynek.
Główny Inspektorat Sanitarny pomoże w wybraniu dobrego kąpieliska na wakacyjny wypoczynek.Źródło: East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER
d4b16tn

W bazie GIS jest 615 kąpielisk w całej Polsce. Możemy je łatwo zlokalizować dzięki mapie lub za pomocą wyszukiwarki. Serwis, dostępny pod adresem sk.gis.gov.pl, daje wgląd w informację, kiedy zostało przeprowadzone badanie jakości wody, i jakiej jakości ta woda jest.

Oprócz tego możemy dowiedzieć się o godzinach otwarcia danych miejsc, kiedy zaczyna się i kończy sezon kąpielowy i kiedy kąpielisko powstało.

Czytaj też: Na główkę do szamba. "Poza kąpieliskiem nigdy nie wiemy, co w wodzie może być"

d4b16tn

Mamy też dostęp do informacji o długości linii brzegowej i która Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odpowiada za kontrolę danego akwenu.

Obejrzyj też: Sinice nie tylko nad Bałtykiem. Zamknięte są jeziora i zalewy w całej Polsce

Sezon kąpielowy trwa w Polsce od 1 czerwca do końca września, ale wiele kąpielisk zacznie działać dopiero po zakończeniu roku szkolnego (czyli po 21 czerwca). W związku z tym nie o wszystkich miejsach mamy w tej chwili komplet danych.

d4b16tn

Czytaj też: Polacy kąpią się w wodzie o wątpliwej jakości. Sanepid chce to zmienić

Główny Inspektorat Sanitarny w swoim nowym serwisie udostępnił też garść informacji prawnych na temat funkcjonowania kąpielisk w Polsce, raporty i podsumowania z poprzednich sezonów, czy opracowanie na temat sinic.

Czytaj też: Chorwacja to już kultowe miejsce. Gmina Czchów w upały przeżywa nalot turystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b16tn

Podziel się opinią

Share
d4b16tn
d4b16tn