Trwa ładowanie...
df1sc5f

SG WP ws. spotkania szefów Sztabów Generalnych Polski i Rosji (komunikat)

...

Share
df1sc5f

01.09. Warszawa - Sztab Generalny Wojska Polskiego informuje:

W dniu 1 września 2009 roku, w ramach wizyty Premiera Federacji Rosyjskiej W. W. Putina w Polsce, po wieloletniej przerwie wznowiono kontakty robocze między Siłami Zbrojnymi Polski i Rosji na szczeblu szefów Sztabów Generalnych.

W trakcie spotkania generała Franciszka Gągora z generałem Nikołajem Makarowem omówiono perspektywy aktywizacji dwustronnej współpracy wojskowej. Obie strony zgodziły się, że nie ma zasadniczych przeszkód dla jej rozszerzenia.

df1sc5f

Postanowiono o rozwoju wojskowej współpracy przygranicznej oraz przedyskutowano możliwości przygotowania oficjalnej wizyty szefa Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Polsce w pierwszej połowie przyszłego roku. Oczekuje się, że w jej trakcie określone zostaną strategiczne obszary przyszłej współpracy bilateralnej oraz ramy jej realizacji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f