Trwa ładowanie...

Sieć Zarina opuszcza Polskę. Przegrała z właścicielem Zary

Melon Fashion Group, właściciel marek Zarina, Love Republic i befree, wynosi się z Polski. To efekt przegranej batalii sądowej o możliwość używania nazwy Zarina.

Share
Sieć Zarina opuszcza Polskę. Przegrała z właścicielem Zary
Źródło: East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
dtvkhqi

Wstrzymanie ekspansji oraz likwidację na terenie Polski zapowiedział właściciel znanych na Wschodzie marek modowych Zarina, Love Republic i befree. Sklepy tych sieci z powodzeniem działają w Rosji, na Ukrainie czy Białorusi. Sklepy należące do grupy Melon znane są także bywalcom m.in. Galerii Północnej w Warszawie.

Spór o Zarinę zmusił jednak firmę do całkowitego wycofania się z polskiego rynku. Jak podaje firma, jej strategia i biznes "opiera się na rozwoju całego portfolio marek".

Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

- Była to niełatwa decyzja dla właściciela grupy Melon oraz dla całego managementu, ponieważ zainteresowanie klientów w Polsce pokazało możliwości rozwoju biznesu, jak i perspektywy wzrostu - informują przedstawiciele z Melon Fashion Poland Sp. z o.o, cytowani przez branżowy portal retailnet.pl.

Sprawę o zakaz wykorzystywania marki Zarina wytoczyła spółka Inditex, czyli właściciel m.in. Zary.

dtvkhqi

- Zapewniliśmy odprawy i świadczenia naszym pracownikom. To przykre, że współpraca z tak profesjonalnym i zaangażowanym zespołem musi kończyć się w taki sposób - komentuje dla retailnet.pl Patrycja Machut, prezes Melon Fashion Poland Sp. z o.o. Dodała, że spółka zaoferowała "godne" odszkodowania właścicielom centrów handlowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtvkhqi

Podziel się opinią

Share
dtvkhqi
dtvkhqi