Sklepy z dziczyzną z polskich lasów. Pierwsze ruszą już w listopadzie
Lasy Państwowe planują otwarcie sklepów z dziczyzną. Docelowo miałoby ich być kilkanaście w całym kraju. Prócz mięsa sprzedawać będą również przetwory z owoców lasu, grzybów, ryby oraz mód.
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe zapowiadało, że w 2017 roku powstaną conajmniej 4 placówki w Polsce sprzedające dziczyznę i owoce runa leśnego - w Warszawie, Katowicach, Olsztynie i Radomiu. Jak donosi "Portal Spożywczy", do końca roku otwarte zostaną jednak tylko dwa.
Pierwsze sklepy Lasów Państwowych mają ruszyć w listopadzie: jeden w Warszawie przy ul. Grójeckiej, drugi w Katowicach.
Lasy Państwowe zarabiają m.in. na dzierżawie gruntów rolnych, nieruchomości czy sprzedaży polowań. Głównym źródłem dochodów jest jednak sprzedaż drewna, które stanowi ponad 90 proc. przychodów firmy. Sprzedaż dzieczyzny ma być uzupełnieniem działalności LP.
Polskie lasy w liczbach:
Jak pisaliśmy w finansach WP, w ciągu kilku lat Lasy Państwowe zamierzają na sprzedaży dziczyzny zarabiać nawet kilkadziesiąt milionów zł rocznie.
Jednak z informacji uzyskanych przez "Portal Spożywczy" wynika, że celem Lasów Państwowych nie jest budowa wielkiej "sieci handlowej", a instytucja traktuje cały projekt jako działanie w ramach biznesu społecznie odpowiedzialnego (CSR).
Mięso ma pochodzić tylko i wyłącznie z polskich lasów i być tradycyjnie przetwarzane. Sprzedaż ma wesprzeć specjalna kampania marketingowa, która będzie promować zdrową żywność z lasu.