Trwa ładowanie...
d4a03b1

Skok stulecia. Fałszywy konwojent to jego pomysł. Grzegorz Łuczak stanął przed sądem

Grzegorz Łuczak, który jest uważany przez sąd za jednego z głównych organizatorów tzw. skoku stulecia, stanął w czwartek przed sądem. Chodzi o historię sprzed 4 lat, gdy fałszywy konwojent ukradł ponad 8 mln zł w Swarzędzu pod Poznaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Łuczak miał być według śledczych "mózgiem" tzw. skoku stulecia
Grzegorz Łuczak miał być według śledczych "mózgiem" tzw. skoku stulecia (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d4a03b1

Jak pisze "Super Express", proces Łuczaka rozpoczął się dopiero w czwartek, bo wcześniej przebywał on na Ukrainie.

Dopiero w ubiegłym roku został przekazany polskiej stronie, dzięki czemu mógł stanąć przed rodzimym sądem. Zgodził się na publikację wizerunku i nazwiska.

Łuczak to miał być pomysłodawca historii, którą 4 lata temu żyła cała Polska. Media obiegło zdjęcie fałszywego konwojenta, który ukradł 8 mln zł z samochodu, którym je przewoził.

d4a03b1

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

To właśnie Łuczak był wówczas wiceprezesem firmy, która zatrudniła fałszywego konwojenta. Zresztą on i jego wspólnicy już dawno odsiadują prawomocne wyroki za zuchwałą kradzież. Śledczym pozostał już tylko Łuczak, który miał kierować całą akcją.

d4a03b1

Nie ma też pieniędzy, które rozpłynęły się w powietrzu. Śledczy wciąż nie potrafili odnaleźć gotówki, dlatego m.in. o nią był pytany Łuczak przed sądem.

- Jestem niewinny, nie brałem w tym udziału, nie mam tych pieniędzy – powiedział oskarżony podczas rozprawy, a jego słowa cytuje "SE".

- Z rozmów przeprowadzonych po tych zdarzeniach dowiedziałem się, że są dobrze schowane w Borach Tucholskich – powiedział jednak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a03b1

Podziel się opinią

Share

d4a03b1

d4a03b1