Trwa ładowanie...
d1v0uvy
d1v0uvy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- W 2016 r. upadnie kilka małych banków - co pozostanie bez wpływu na polski system finansowy - ale ich upadki nie będą efektem wprowadzenia podatku bankowego, a niewłaściwego zarządzania i nadzoru - powiedział wiceminister finansów Konrad Raczkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1v0uvy

- Lotos szacuje, że tegoroczne nakłady inwestycyjne mogą wynieść 1,5-2 mld zł - poinformował wiceprezes grupy Mariusz Machajewski.

- Lotos nie spodziewa się w tym roku utrzymania tak wysokich marż rafineryjnych jak w roku ubiegłym - poinformował wiceprezes Lotosu Mariusz Machajewski.

- Lotos zakłada, że ceny ropy w tym roku mogą wynieść około 35 USD/bbl. Szacuje, że przy takich poziomach cen może pokazać pozytywne wyniki w segmencie upstream - poinformował wiceprezes Zbigniew Paszkowicz.

d1v0uvy

- Grupa Lotos nie planuje obecnie udziału w rozważanym projekcie budowy sieci przesyłowej z Norwegii - poinformował Paweł Olechnowicz, prezes spółki.

- Grupa Lotos nadal przygląda się rynkowi w Norwegii pod kątem potencjalnych akwizycji, ale nie jest to już priorytet - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes Lotosu Zbigniew Paszkowicz.

- Grupa Lotos miała w czwartym kwartale 2015 roku 391,3 mln zł straty netto wobec 312,3 mln zł straty konsensusu. Rok wcześniej strata wyniosła 1.276,4 mln zł.

- Zarząd Alior Bank będzie rekomendował zaniechanie wypłaty dywidendy za '15 i przekazanie zysku w całości na kapitał zapasowy - poinformował bank w komunikacie.

d1v0uvy

- Zysk netto grupy Alior Banku w czwartym kwartale 2015 roku spadł do 39,6 mln zł ze 101 mln zł rok wcześniej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Zysk banku okazał się 5 proc. lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 37,6 mln zł.

- Alior Bank oczekuje, że w 2016 roku jego wskaźnik kosztów do dochodów, wyłączając koszty podatku bankowego, będzie poniżej 48 proc., a koszty ryzyka będą na poziomie około 2,3 proc. - poinformował bank w prezentacji.

- Alior Bank prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące otrzymania gwarancji na część portfela korporacyjnego, co umożliwić ma bankowi uwolnienie kapitału - poinformował w czwartek bank.

- Alior Bank chce do końca I kwartału podpisać umowy gwarancji części portfela korporacyjnego, dzięki czemu jego wskaźnik Tier1 przekroczy wymagane 10,25 proc. Bank zrezygnował z planów zakupu małych banków - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

d1v0uvy

- Alior Bank ocenia, że osiągnięcie w 2016 roku zysku netto z konsensusu rynkowego na poziomie 322 mln zł będzie wyzwaniem - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

- Zarząd Banku Handlowego rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy za 2015 r. 611,49 mln zł, czyli 98,6 proc. jednostkowego zysku netto. Proponowana dywidenda przypadająca na jedną akcję zwykłą wynosiłaby 4,68 zł - podała bank w komunikacie.

- Bank BPH przewiduje, że całkowite koszty restrukturyzacji wyniosą do 212 mln zł, przy czym do 177 mln zł zostanie poniesionych w 2015 roku i do 35 mln zł będzie poniesionych począwszy od 2016 roku i dotyczy aktywów trwałych w oddziałach - podała spółka w komunikacie.

- Premier Beata Szydło przyjęła rezygnację Henryka Baranowskiego ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował w czwartek resort. Minister skarbu przyznał pod koniec ubiegłego roku, że Baranowski jest poważnym kandydatem na stanowisko prezesa PGE.

d1v0uvy

- Rada Nadzorcza Grupy Kapitałowej PGE ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa i wiceprezesa Grupy - podała czwartek spółka. W środę z kierowania PGE zrezygnował jej prezes Marek Woszczyk i wiceprezes ds. operacyjnych i handlu Grzegorz Krystek.

- Ronson zakłada, że w tym roku przekaże klientom ponad 1.000 lokali, co przełoży się na "znaczącą" poprawę wyników finansowych. Celem spółki jest także sprzedaż ponad 900 lokali - podał deweloper w komunikacie.

- Ronson spodziewa się słabych wyników w I kwartale 2016 r., kiedy przekaże mieszkania o niskich marżach. Wyniki w całym 2016 r. mają być jednak "dużo lepsze" niż przed rokiem - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Ronson może w tym roku wypłacić "istotnie wyższą" dywidendę niż w roku ubiegłym, a decyzja w tej sprawie powinna zapaść w drugiej połowie roku - poinformował Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy spółki.

d1v0uvy

- Ronson planuje wydać w tym roku ok. 70 mln zł na zakup gruntów. Szuka działek w Warszawie i Poznaniu - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Zarząd Asseco Business Solutions postanowił zaproponować radzie nadzorczej i walnemu wypłatę dywidendy w wysokości 1,00 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Obecny backlog Asseco Business Solution na 2016 r. ma wartość 96,4 mln zł i jest blisko 10 proc wyższy rdr - poinformował na konferencji Mariusz Lizon, członek zarządu spółki.

- Asseco Business Solutions z optymizmem patrzy na 2016 r. i zakłada poprawę wyników. W dalszym zwiększaniu rentowności i przychodów ma pomóc m.in. wzrost sprzedaży zagranicznej, gdyż spółka ma ambitne plany dalszej ekspansji w tym obszarze.

d1v0uvy

- Portfel Wieltonu na I kw. 2016 r. jest znacznie większy rdr - powiedział w rozmowie z PAP Mariusz Golec, prezes spółki. Jak dodał, firma zamierza wydać na inwestycje w tym roku około 40 mln zł. Myśli też o szerszym wejściu na rynek afrykański.

- Andrzej Paniczek, ekonomista związany z Kompanią Węglową od początku jej istnienia, będzie przez najbliższe trzy miesiące odpowiadał za finanse tej największej górniczej firmy - zdecydowała jej rada nadzorcza, która powierzyła mu obowiązki wiceprezesa spółki.

- Modelowa marża rafineryjna w lutym 2016 roku spadła do 4,5 USD na baryłce z 6,6 USD w styczniu. Rok wcześniej w lutym marża wynosiła 6,9 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Hanna Kędziora dołączy od 1 kwietnia do zespołu zarządzających TFI Capital Partners, będzie współzarządzała funduszem CP FIZ - podał TFI CP w komunikacie prasowym.

- Templeton Asset Management Poland TFI, wchodzący w skład grupy Franklin Templeton Investments, uruchamia w Polsce trzy subfundusze: Elastycznego Dochodu, Wzrostowych Akcji Polskich i Zmiennej Alokacji - poinformowali przedstawiciele funduszu podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Bogdanka zawarła z Eneą Wytwarzanie umowę roczną na dostawy węgla energetycznego w 2016 roku - podała Bogdanka w komunikacie. Wartość dostaw w roku 2016 wyniesie 760,1 mln zł netto.

- Emperia szacuje maksymalną kwotę, którą potencjalnie musiałaby zapłacić wraz z odsetkami, w związku z transakcją z 2011 r., na ok. 250 mln zł - poinformował na konferencji wiceprezes Cezary Baran.

- Emperia nie zamierza zmieniać planów dotyczących skupu akcji własnych, a kwestię dywidendy musi przeanalizować - poinformował podczas czwartkowej konferencji prezes Dariusz Kalinowski.

- Kruk zostanie włączony 21 marca do indeksów FTSE Small Cap oraz FTSE AllCap Emerging Markets - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Zysk netto sektora bankowego w styczniu 2016 roku wyniósł 1,17 mld zł i był o 11,2 proc. niższy niż przed rokiem - podał Narodowy Bank Polski.

- Wilbo, spółka z branży przetwórstwa rybnego, przyjęła zaktualizowaną strategię na lata 2016-2017. Aby zrealizować jej założenia, sprzedaje zakład mrożenia i produkcji mrożonek w Gdyni za 20 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Empiku, działający w porozumieniu, wezwali do sprzedaży 24,6 proc. akcji spółki, po 3,49 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu Trigon DM. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów planowane jest na 25 marca i ma potrwać do 25 kwietnia. Akcjonariusze chcą wycofać akcje Empiku z obrotu na GPW.

- Empik Media & Fashion otrzymał od Penta Investments Limited, Bookzz Holdings Limited, EMF Holding 2 B.V., Marka Ondrejki, Krockella Limited, Krockella s.r.o. oraz EMF Holding 4 B.V. zawiadomienie o zawarciu porozumienia akcjonariuszy i planowanym ogłoszeniu wezwania na 24,6 proc. akcji Empiku - podała spółka w komunikacie.

- Zgromadzenie obligatariuszy serii TPEA1119 Tauronu nie podjęło uchwały w sprawie zmiany warunków emisji obligacji - podał Tauron w komunikacie. Spółka chciała podnieść do poziomu 3,5 z 3 obecnie wskaźnik zadłużenia netto do zysku EBITDA, uprawniający do wcześniejszego wykupu papierów.

- Sescom, notowany na NewConnect dostawca usług technicznego facility management, w 2016 r. chce przejść na główny parkiet warszawskiej giełdy. Obecnie spółka pracuje nad prospektem emisyjnym - poinformował Sescom w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1v0uvy

Podziel się opinią

Share
d1v0uvy
d1v0uvy