Trwa ładowanie...
d3fkz5b

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zarząd PGNiG zdecydował o nabyciu do 37.105.802 akcji własnych spółki, co stanowi nie więcej niż 0,63 proc. kapitału zakładowego i głosów na jej WZ, w celu umorzenia. Cena zakupu to 5 zł za papier - podała spółka w komunikacie.

Share
d3fkz5b

- Polska Grupa Górnicza zwiększyła dobowe wydobycie węgla do 97 tys. ton, ograniczyła gotówkowe koszty produkcji, zwiększyła uzyskiwaną średnią cenę węgla do 238 zł/tonę w październiku wobec 209 zł/t w maju - poinformował w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Polska Grupa Górnicza oświadczyła, że informacje "Rzeczpospolitej", dotyczące możliwej straty spółki w wysokości nawet 1 mld zł na koniec roku, są "nieprawdziwe".

- Fuzja PGG z KHW to jeden z rozważanych scenariuszy. Rząd zamierza podjąć decyzję ws. przyszłości KHW do końca roku - powiedział dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- W piątek nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH, obejmującą jego podstawową działalność, bez portfela kredytów hipotecznych i BPH TFI. Fuzja operacyjna będzie zakończona do końca I kwartału 2017 r. - poinformował Alior w komunikacie.

d3fkz5b

- MOL podwyższył cel dotyczący oczyszczonej CCS (current cost of supplies) EBITDA na 2016 r. do ok. 2,2 mld USD z ok. 2 mld USD - podała spółka w raporcie za trzeci kwartał. Po trzech kwartałach wynik EBITDA grupy wyniósł 1,68 mld USD.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło we wrześniu 153,9 tys. sztuk i było o 9,68 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest z kolei o 1,86 proc. wyższy - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Lubawa szacuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 188,1 mln zł wobec 181,8 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi wzrost o kwotę 6,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- JHM Development od początku roku sprzedał aktami notarialnymi 116 lokali - podała spółka w komunikacie.

d3fkz5b

- Alumetal szacuje, że CAPEX grupy wyniesie w 2017 r. ok. 50 mln zł - poinformował podczas konferencji członek zarządu spółki Przemysław Grzybek. Spółka finiszuje z inwestycją na Węgrzech, zaczyna rozbudowę zakładu w Polsce i decyduje się na wyjście z inwestycji we francuską spółkę SKTB Aluminium.

- Zarząd OPTeam zdecydował o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2016 rok w wysokości 1,71 zł na akcję - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Oferta konsorcjum HAK Entreprenor oraz Vistal Gdynia została wybrana przez zamawiającego, Statens Vegvesen, do realizacji zadania "Projekt E6 Tana Bru" w Norwegii. Cena zaoferowana przez konsorcjum to 332,5 mln NOK netto, czyli 158,4 mln zł netto - podał Vistal Gdynia w komunikacie.

- Wrocławski producent drukarek dla profesjonalistów, spółka 3D Printers pozyskał ponad 2,3 mln zł z emisji, którą objął fundusz Venture FIZ zarządzany przez Trigon TFI oraz grupa prywatnych inwestorów. W perspektywie trzech lat inwestorzy zamierzają wprowadzić 3D Printers na GPW - poinformowała spółka w komunikacie.

d3fkz5b

- PLL LOT chcą przejąć 49 proc. udziałów spółki Regional Jet., należącej do estońskiego narodowego przewoźnika Nordica - poinformował prezes LOT Rafał Milczarski. Obie firmy rozpoczęły współpracę, która dla LOT oznacza dodatkowe połączenia i samoloty oraz więcej pasażerów.

- Wittchen otrzymał od dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie dwie decyzje wydane w związku z postępowaniem kontrolnym dotyczącym prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług za rok 2011 - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3fkz5b

Podziel się opinią

Share
d3fkz5b
d3fkz5b