Trwa ładowanie...
dbz7wdu
30-09-2016 18:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Enea zakłada zwiększenie sprzedaży energii elektrycznej do klientów końcowych do poziomu 20,1 TWh w 2025 r., co oznacza wzrost o 24,4 proc. w stosunku do roku 2015 - podała spółka w strategii.

dbz7wdu
dbz7wdu

- Enea zapowiada optymalizację kosztów stałych o 700 mln zł do 2025 r. Celem grupy jest osiągnięcie do 2025 r. ROE na poziomie 10 proc. i ROA 5 proc. - podała spółka w strategii.

- Łączna moc zainstalowana konwencjonalnych źródeł wytwarzania Enei wzrośnie do 5,8 - 6,3 GW w 2025 r. Podstawowe nakłady inwestycyjne na ciągłość funkcjonowania w latach '16 -'30 wyniosą ok. 26,4 mld zł. Natomiast 6,2 mld zł w perspektywie 2025 r. oraz 5,3 mld zł w latach '26-'30 trafi na rozwój.

- Enea złożyła ofertę zakupu 100 proc. akcji Engie Energia Polska - podała Enea w komunikacie.

- Bogdanka podpisała aneks do umowy na dostawę węgla energetycznego z Engie Energia Polska - podała spółka w komunikacie. Na mocy aneksu kontrakt został przedłużony o dwa lata, do końca 2021 r.

dbz7wdu

- Piątkowe posiedzenie Rady Nadzorczej PGNiG zostało odwołane - dowiedziała się PAP w biurze komunikacji PGNiG.

- Comp w konsorcjum ze spółką S&T Services Polska podpisał kontrakt z Resortowym Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi o wartości 61,37 mln zł brutto na dostawę urządzeń do rozbudowy infrastruktury sieciowej - podał Comp w komunikacie.

- Action wśród potencjalnych źródeł finansowania nie wyklucza m.in. pozyskania nowego inwestora strategicznego. Spółka chce wykorzystać mechanizm preferencji wierzytelności podmiotów finansujących postępowanie restrukturyzacyjne - podał Action w raporcie.

- Action w prognozie sporządzonej na potrzeby planu restukturyzacyjnego zakłada, że przychody wyniosą od 1,6 mld zł w 2017 r. do 2,28 mld zł w 2021 r. przy marży wynoszącej od 3,5 proc. w 2017 r. do 4,3 proc. w 2021 r. Spółka zakłada stratę netto w latach 2016-2020 i niewielki zysk w 2021 r. - podał Action w raporcie.

dbz7wdu

- Action zakłada średniomiesięczne przychody do końca 2016 r. na poziomie od 110 mln zł do 170 mln zł oraz koszty na poziomie od 114 mln zł do 169 mln zł. Spółka osiąga lepsze niż zakładano w wstępnym planie restrukturyzacyjnym i prognozie cash flow wyniki dotyczące osiąganych przychodów i marż - podał Action w raporcie.

- W Action obecnie trwa sześć postępowań kontrolnych w sprawie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług oraz w jednym przypadku podatku dochodowego. Postępowaniami kontrolnymi objęte są wybrane miesiące z lat 2008 r. - 2015 r. - podał Action w raporcie.

- Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR), spółka zależna JSW, podpisała z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego, niebędącego pomocą publiczną, w wysokości 290 mln zł, ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców - podała JSW w komunikacie.

dbz7wdu

- Oferta konsorcjum Mirbudu i jego spółki zależnej PBDM Kobylarnia za 73,5 mln zł okazała się najtańsza w przetargu na budowę obwodnicy Bolkowa - podała GDDKiA.

- Kurs akcji producenta gier, spółki Vivid Games, wzrósł w piątkowym debiucie na rynku głównym GPW o 2,81 proc. do 5,49 zł. Spółka przeniosła notowania z NewConnect.

- Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman podpisało umowę z Urzędem Miasta Olsztyna na budowę ul. Towarowej w tym mieście. Wartość umowy to ok. 83,8 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

dbz7wdu

- Nakłady inwestycyjne w Polskiej Grupie Górniczej w 2017 roku wzrosną do 580,1 mln zł z zaplanowanych na ten rok 397,8 mln zł - podaje ministerstwo energii.

- Liczymy, że projekt przewidujący zwrot spreadów posiadaczom kredytów frankowych odnoszonych do walut jeszcze w październiku zostanie włączony do porządku obrad Sejmu - powiedział PAP Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta. Bardzo nam na tym zależy - zaznaczył.

- Zygmunt Solorz-Żak złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w porannym komunikacie. NWZ grupy powołało z dniem 1 października do rady nadzorczej Tomasza Szeląga oraz Marka Kapuścińskiego.

dbz7wdu

- Atal wprowadził do sprzedaży 123 mieszkania w ramach III etapu projektu Nowy Targówek w Warszawie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wpłynęła jedna oferta zakupu kopalni Makoszowy - poinformowała SRK w komunikacie. Jeżeli oferta spełni wymogi formalne, oferent zostanie zaproszony do negocjacji.

- Rafako podpisało z Eneą Wytwarzanie umowę wartą 289,2 mln zł na dostawę i montaż instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla kotłów AP - 1650 nr 9 i 10 wraz z modernizacją elektrofiltrów - podało Rafako. Wartość umowy brutto wynosi 355,7 mln zł.

dbz7wdu

- Prezes Mariusz Popek i wiceprezes Bartłomiej Bień złożyli rezygnację ze swoich stanowisk bez podania przyczyn - poinformowały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów.

- Cezary Chałupa złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Netii - poinformowała spółka w komunikacie.

- Sąd Rejonowy w Gliwicach ogłosił upadłość Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej "Skarbiec" w Piekarach Śląskich - poinformowała KNF w komunikacie.

- Urząd Kontroli Skarbowej wydał decyzję, która zobowiązuje spółkę Mennica Metale Szlachetne z grupy Mennicy Polskiej do zapłaty 11,6 mln zł zaległego podatku za 2010 r. wraz z odsetkami - podała Mennica Polska w komunikacie. Spółka zamierza odwołać się od tej decyzji.

- Panasonic Corporation zakończył due diligence grupy Gorenje i do 30 listopada 2016 r. zdecyduje, czy zamierza złożyć ofertę celem zwiększenia udziałów w słoweńskim koncernie - podało Gorenje w komunikacie.

- JSW podpisała z ARP i TF Silesia umowę sprzedaży 92,84 proc. akcji Zakładów Koksowniczych Victoria za 350 mln zł - podała spółka w komunikacie. Cała kwota z tytułu sprzedaży akcji WZK Victoria została już zapłacona.

- Wydawnictwo Muza wypowiedziało umowę o współpracy z siecią księgarni Matras - podała Muza w komunikacie. Kontrakt ulegnie rozwiązaniu 30 października 2016 r. Spółka liczy, że do tego czasu uda się wynegocjować nowe porozumienie, a Matras ureguluje zaległe należności.

- K2 Internet, który w listopadzie 2015 r. rozpoczął przegląd opcji strategicznych, z powodu przedłużania się rozmów z potencjalnymi inwestorami nie przewiduje transakcji na aktywach spółki w 2016 r. - podano w komunikacie.

- Mabion podjął decyzję o zakończeniu przyjmowania pacjentów do screeningu-diagnostyki kwalifikującej do udziału w badaniu MabionCD20 RZS - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dbz7wdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbz7wdu