Trwa ładowanie...
d2nhjgs
07-10-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Sytuacja sektora bankowego w I półroczu 2016 r. pozostawała stabilna, jednak w otoczeniu banków utrzymuje się szereg źródeł ryzyka. Głównym ryzykiem o charakterze regulacyjnym jest kwestia walutowych kredytów mieszkaniowych - poinformowała Komisja w raporcie.

d2nhjgs

- Ostateczna cena akcji PlayWay, oferowanych w ramach oferty publicznej, została ustalona na 52 zł. Inwestorom zaoferowanych zostanie 1,2 mln akcji, czyli maksymalna liczba przewidziana w prospekcie emisyjnym - podała spółka w czwartek wieczorem w komunikacie prasowym.

- KGHM może trafić pod nadzór Ministerstwa Energii, PZU do Ministerstwa Rozwoju, a GPW do Ministerstwa Finansów - poinformował Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów (SKRM). Dodał, że zmiany kadrowe w spółkach skarbu państwa są przesądzone.

- KGHM w sierpniu zapłacił 116,656 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Marvipol znalazł w III kwartale 2016 r. nabywców na 129 lokali netto - wynika z wyliczeń PAP na podstawie danych publikowanych przez dewelopera. Spółka podała, że w okresie styczeń-wrzesień sprzedaż wyniosła 420 lokali, czyli o 3 proc. więcej rdr.

d2nhjgs

- Noble Funds Fundusz Inwestycyjny Otwarty, zarządzany przez Noble Funds TFI, zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie Asbisu do 5,17 proc. akcji i głosów na walnym tej spółki - podał Asbis w komunikacie.

- Termin zakończenia składania ofert sprzedaży certyfikatów BPH FIZ Sektora Nieruchomości w likwidacji został wydłużony do 8 listopada z 4 listopada - podał Pekao Investment Banking, pośredniczący w zaproszeniu.

- Action, według szacunkowych danych, miał we wrześniu 227 mln zł sprzedaży, czyli 17 proc. więcej niż w sierpniu. Utrudnieniem w osiąganiu wyższych obrotów jest m.in. polityka ubezpieczycieli wierzytelności, którzy wycofali limity kredytowe - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Polnord w III kwartale 2016 r. sprzedała na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych 236 lokali netto, podczas gdy przed rokiem deweloper zakontraktował 269 lokali - podała spółka w komunikacie. Od początku roku deweloper znalazł nabywców na 782 lokale.

d2nhjgs

- Zarząd Pepees ocenia, że cena w wezwaniu na akcje ogłoszonym przez Epsilon FIZAN nie odpowiada wartości godziwej, a samo wezwanie może mieć negatywny wpływ na interes akcjonariuszy - poinformował Pepees w piątkowym komunikacie.

- Fundusze zarządzane przez Trigon TFI mają 5,36 proc. głosów na WZ Polwaksu - podała spółka w komunikacie.

- Asseco Poland, które do tej pory nie otrzymało 80 mln zł od KT Corporation za prace wykonane przy projekcie Internet dla Mazowsza, liczy, że wkrótce nastąpi przełom w sprawie zwrotu środków. Jeśli nie doszłoby jednak do porozumienia z koreańskim partnerem, spółka nie wyklucza drogi sądowej.

- ZUE złożyło ofertę z najniższą ceną w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i wykonanie robót na liniach kolejowych między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą - podała spółka w komunikacie.

d2nhjgs

- Fundusze zarządzane przez Altus zwiększyły udział w akcjonariacie spółki Rotopino, prowadzącej sklep internetowy z narzędziami i elektronarzędziami, z 4,95 proc. do 14,96 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Organizacje związkowe Wolnego Związku Zawodowego Sierpień'80, działające w Polskiej Grupie Górniczej, Katowickim Holdingu Węglowym i w Jastrzębskiej Spółce Węglowej domagają się natychmiastowej dymisji wiceministra energii Wojciecha Kowalczyka.

- Dolnośląskie Centrum Deweloperskie (dawniej Hydrophi Technologies Europe) chce budować mieszkania, domy i lokale handlowo-usługowe. Spółka szacuje, że w 2018 r. osiągnie co najmniej 12,9 mln zł zysku netto i minimum 43 mln zł przychodów - podała firma w komunikacie.

- Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych chce, aby wartość aktywów funduszy zarządzanych przez spółkę przekroczyła na koniec 2016 roku 10 mld zł - poinformowało TFI w komunikacie prasowym.

d2nhjgs

- W trzecim kwartale, w Polsce przeniesiono 455,77 tys. telefonicznych numerów w sieciach komórkowych - podał UKE w komunikacie. Wśród największych operatorów dodatni bilans zanotował tylko Play (92,1 tys.), a ujemny Orange Polska (0,91 tys.), T-Mobile Polska (-74,2 tys.) oraz Polkomtel (-33,6 tys.).

- Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o wartości 6,2 mln euro, czyli 26,5 mln zł, na rynku hiszpańskim - podała spółka w komunikacie.

- Termin przyjęcia umowy przyrzeczonej w sprawie zakupu Polskiej Dystrybucji Alkoholi przez Eurocash został przedłużony do końca stycznia 2017 r. - poinformował Eurocash w komunikacie.

- Związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) sprzeciwiają się decyzji o przeniesieniu należącej do niej kopalni Krupiński w Suszcu (Śląskie) do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, co - jak argumentują - byłoby równoznaczne z jej likwidacją.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2nhjgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nhjgs