Trwa ładowanie...
d4htg1l

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Rada Funduszu Wsparcia Kredytobiorców do końca 2015 roku określi wysokość płatnych przez banki składek, termin ich wpłaty może przypadać na 2016 rok, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rady - poinformowało w poniedziałek PAP Ministerstwo Finansów.

Share
d4htg1l

- Spółki U.Dori Group i Global City Holdings, które rozważały strategiczne opcje sprzedaży całości lub części akcji Ronson Europe, zdecydowały, że zatrzymają posiadane udziały w akcjonariacie dewelopera i nie będą kontynuować przeglądu strategicznych opcji - podał Ronson w komunikacie.

- GPW zawiesza obrót akcjami spółki Variant od 30 listopada w związku z zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu jej akcji - podała GPW w komunikacie.

- Ceramika Nowa Gala spodziewa się w 2016 r. w dalszym ciągu presji cenowej na rynku, ale liczy, że utrzyma się wzrost wolumenów sprzedaży. Szacuje, że przyszłoroczne oszczędności z tytułu zakupu gazu wyniosą 5 mln zł. Podtrzymuje, że będzie chciała podzielić się z akcjonariuszami tegorocznym zyskiem.

d4htg1l

- Akcjonariusze ogłosili przymusowy wykup 963.163 akcji Variantu, uprawniających do 9,88 proc. ogólnej liczby głosów na walnym, po 1,67 zł za papier - podał pośredniczący BM Alior. Akcje objęte wykupem stanowią 16,74 proc. w kapitale zakładowym spółki.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4htg1l

Podziel się opinią

Share
d4htg1l
d4htg1l