Trwa ładowanie...
d3ppzqm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Idea Bank zamierza przeprowadzić pierwszą publiczną ofertę akcji i wprowadzić je do obrotu na GPW. IPO planowane jest w I połowie 2015 r. i będzie uzależnione od warunków rynkowych - podała spółka w komunikacie prasowym.

Share
d3ppzqm

- Zaproponowana przez zarząd PZ Cormay emisja akcji serii K ma stanowić główne źródło finansowania inwestycji prowadzonych przez spółkę, na dokończenie których potrzeba jeszcze ok. 70 mln zł - poinformował w piątek Janusz Płocica, prezes PZ Cormay.

- ABC Data z końcem kwietnia przestanie dystrybuować materiały eksploatacyjne do drukarek Hewlett-Packard. Zakończenie współpracy to decyzja amerykańskiego partnera - poinformowała PAP prezes spółki Ilona Weiss. W jej ocenie nie ma ryzyka zmian w innych kluczowych obszarach współpracy z HP.

- Wielton liczy w 2015 roku na wyższe wyniki ze sprzedaży, większe przychody i marże, a na inwestycje może przeznaczyć około 12 mln zł. Mimo 25 proc. spadku sprzedaży do Rosji, spółka w 2015 roku chce pogłębić działania na tamtejszym rynku - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Szczepek, prezes Wieltonu.

d3ppzqm

- Wielton liczy, że w najbliższym czasie sfinalizuje przejęcie francuskiej spółki Fruehauf, która ma być środkiem w ekspansji na rynki Europy Zachodniej, w tym kraje Beneluksu. Spółka rozpoczęła także sprzedaż na rynek włoski pod szyldem trzech tamtejszych marek - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Szczepek, prezes Wieltonu.

- System płatności mobilnych BLIK po miesiącu funkcjonowania ma 0,5 mln użytkowników - poinformowała spółka Polski Standard Płatności.

- Rubicon Partners, który zamierza sprzedać pakiet 30,6 proc. akcji Miraculum, nie doszedł do porozumienia z firmą Mariza Dystrybucja i odstąpił od dalszych negocjacji - poinformował Rubicon w komunikacie.

- Tadeusz Tuora, członek rady dyrektorów Orphee poinformował, że zgłosił swój pakiet 10,39 proc. akcji Orphee do skupu akcji własnych. Tomasz Tuora uważa zaś, że PZ Cormay sprzedał 15 proc. akcji Orphee na rzecz Total FIZ, by w ten sposób wziąć udział w buy backu, z którego jest wyłączony.

d3ppzqm

- Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) rekomenduje, by za 2014 r. do akcjonariuszy trafiło 15 mln zł dywidendy, czyli 2,68 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rada nadzorcza Zakładów Magnezytowych Ropczyce pozytywnie zaopiniowała wniosek na WZ, by z zysku za 2014 r. wypłacono 0,75 zł dywidendy na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3ppzqm

Podziel się opinią

Share
d3ppzqm
d3ppzqm