Trwa ładowanie...
d3osxur
d3osxur

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PGNiG liczy na zmianę ceny w kontrakcie z Gazpromem i złożył wniosek z propozycją renegocjacji ceny - powiedział dziennikarzom Jerzy Kurella, wiceprezes PGNiG.
Share
d3osxur

- Polenergia stawia na rozwój organiczny, ale nie wyklucza przejęć, jeśli pojawi się atrakcyjna możliwość inwestycyjna - poinformował PAP prezes Zbigniew Prokopowicz. Od 2017 roku spółka będzie chciała wypłacać dywidendę.

- Polenergia zakłada, że dzięki planowanym inwestycjom w farmy wiatrowe w 2017 roku EBITDA spółki wzrośnie o ok. 280 mln zł - poinformował PAP Zbigniew Prokopowicz, prezes spółki.

- Zakup przez Węglokoks kopalń od Kompanii Węglowej musi być oparty na zasadach rynkowych. Jeśli biznesplan nie wykaże rentowności przedsięwzięcia do transakcji nie dojdzie - poinformował w środę w Katowicach prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło.

d3osxur

- Zarząd Portu Morskiego Gdańsk porozumiał się z firmą Mariner Capital Limited w sprawie sprzedaży Portu Gdańskiego Eksploatacja - podał ZPMG w komunikacie prasowym. Poza Mariner Capital przejęciem było zainteresowane konsorcjum PKP Cargo i Węglokoksu.

- Vantage Development kupił działkę o powierzchni 0,76 ha na warszawskim Mokotowie. Na zakupionym gruncie powstanie osiedle na około 300 mieszkań z częścią usługową. Jest to pierwszy projekt dewelopera na stołecznym rynku - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Portfel zamówień do realizacji Mostostalu Zabrze na koniec października wynosił 604 mln zł - poinformował na konferencji Dariusz Pietyszuk, wiceprezes spółki. Dodał, że przychody grupy w 2014 r. powinny znacząco przekroczyć 800 mln zł, a zarząd rozważy wypłatę dywidendy za 2014 r.

- Global Cosmed liczy, że przejęta działalność niemieckiej spółki domal wittol zwiększy wynik netto grupy w 2015 r. - poinformowała Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed. Dodała, że spółka rozważa dwa kolejne przejęcia: w Polsce i Niemczech.

d3osxur

- Grupa Work Service liczy na dobre wyniki w czwartym kwartale i spodziewa się, że jej przychody w całym 2014 roku zbliżą się do poziomu 2 mld zł - poinformował w rozmowie z PAP Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Grupa Work Service w 2015 roku planuje kolejne akwizycje. Finansowanie przejęć będzie oparte o środki własne i dług bankowy, spółka wyklucza kolejną emisję akcji - powiedział w rozmowie z PAP Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Magellan nadal obserwuje duże zainteresowanie swoimi usługami ze strony samorządów. Grupa przewiduje ponadto, że założenia budżetowe NFZ na przyszły rok nie zmienią sytuacji płynnościowej szpitali. Jeszcze w czwartym kwartale chce zamknąć pierwszą transakcję w Hiszpanii - poinformował PAP prezes Krzysztof Kawalec

- Warimpex sprzeda biurowce Jupiter 1 i Jupiter 2 z projektu Airportcity w Sankt Petersburgu i liczy, że zamknięcie tej transakcji nastąpi w ciągu najbliższych paru tygodniu. Łączna wartość transakcji wynosi ok. 70 mln euro - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

d3osxur

- Zakłady Mięsne Henryk Kania zakładają konserwatywnie, że w przyszłym roku dynamika wzrostu sprzedaży nie będzie tak wysoka jak w tym roku - poinformował PAP Grzegorz Minczanowski, prezes spółki.

- Trzeci kwartał nie przyniósł zbyt wielu pozytywnych zaskoczeń w wynikach spółek giełdowych, choć dobrze wypadły m.in. sektory bankowy i IT. W kolejnych okresach wyniki firm zapewne będą się poprawiać, dobrze powinny też zachowywać się indeksy giełdowe - ocenia Andrzej Lis, zarządzający Altus TFI.

- CEZ jest zainteresowany kupnem od Enelu 66 proc. udziałów w spółce Slovensk, elektrárne - poinformował CEZ w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3osxur

Podziel się opinią

Share
d3osxur
d3osxur