Trwa ładowanie...
d8zs7fk

SKW ws. artykułu w dzienniku "Gazeta Polska Codziennie" (komunikat)

...

Share
d8zs7fk

19.09. Warszawa - Służba Kontrwywiadu Wojskowego informuje:

W związku z artykułem Doroty Kani Pt. "Wyparowały tajne dokumenty" (Gazeta Polska Codziennie z dnia 19.09.2011 r.) Służba Kontrwywiadu Wojskowego stwierdza, że informacje w nim zawarte są nieprawdziwe i świadczą o nierzetelności dziennikarskiej jego autorki.

Przykładem tego jest stwierdzenie, że wskazany w artykule funkcjonariusz SKW, pracując w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, miał zagubić tajne dokumenty. W rzeczywistości jednak z chwilą przyjmowania tej osoby do służby w SKW, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdziła dawanie przez niego rękojmi zachowania tajemnicy, co zostało wyrażone w stosownych dokumentach. Potwierdzeniem rozliczenia się wymienionego w artykule oficera z niejawnych dokumentów są również odpowiednie wpisy na karcie zwolnienia z ABW.

Nie jest prawdą, aby wskazany w artykule pracownik cywilny SKW był w przeszłości karany za przestępstwa związane z narkotykami. Nie jest prawdą, aby ostateczne orzeczenie właściwej wojskowej komisji lekarskiej stwierdzało obecność narkotyków w jego organizmie. Wymieniony jest pracownikiem cywilnym SKW spełniającym warunki - w tym także zdrowotne - niezbędne do zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Fakt jego zatrudnienia nie ma żadnego związku z funkcją pełnioną przez jego ojca. Za nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste należy uznać również insynuacje o związku jego zatrudnienia z pracą żony szefa SKW.

d8zs7fk

Nie jest prawdą, aby osoby niezwiązane z wykonywaniem zadań służbowych brały udział w wyjazdach do Afganistanu. Nie ma takiej możliwości formalnej, ani faktycznej. Koronnym przykładem "dziennikarskiej rzetelności" zastosowanej w artykule Doroty Kani jest przedstawienie udziału przedstawicieli kierownictwa jednej ze służb partnerskich w koncercie chopinowskim w Żelazowej Woli jako "libacji alkoholowej".

Służba Kontrwywiadu Wojskowego wyraża zdziwienie, że redakcja Gazety Polskiej Codziennie nie podjęła rzetelnej próby weryfikacji nieprawdziwych informacji zawartych w anonimie. Nie można bowiem za taka próbę uznać skierowania w przeddzień publikacji artykułu, tj. 18.09.2011 roku (niedziela!!!) o godz. 16.39 pytań do SKW.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d8zs7fk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zs7fk
d8zs7fk