Trwa ładowanie...

Słabe dane z Europy, ale złoty relatywnie spokojny

Opublikowane dziś indeksy PMI dla krajów Europy Zachodniej pokazują, że tempo odradzania się gospodarek strefy euro jest dość powolne i co ważniejsze takie naszym zdaniem pozostanie. Są to pierwsze od dłuższego czasu negatywne niespodzianki w odczytach PMI. Zawiodły zwłaszcza odczyty usługowe, choć akurat one mają mniejsze znaczenie dla rynku, dlatego nie należy przeceniać tych danych.
Share
Słabe dane z Europy, ale złoty relatywnie spokojny
Źródło: Thinkstockphotos
d1fptxu

Lekko negatywnie zaskoczyły również dane z USA (indeks PMI i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych). Jednakże to właśnie słabsze dane z USA pozwoliły rynkom na odreagowanie i sprzyjały również polskiemu złotemu, który po godz. 15:00 lekko się umocnił.

Jutro potencjalnie na rynek spory wpływ mogą mieć dane o PKB z Wielkiej Brytanii, która będzie pierwszym krajem rozwiniętym która opublikuje tak istotne dane za III kwartał (godz. 10:30) . Z gospodarki największego naszego partnera handlowego - Niemiec poznamy dość ważny indeks instytutu IFO (godz.10:00). W kalendarzu na jutro zaplanowane są również publikacje danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA (godz. 14:30) oraz indeks Uniwersytetu Michigan (godz. 15:55).

Dział Analiz XTB

d1fptxu

Podziel się opinią

Share
d1fptxu
d1fptxu