Trwa ładowanie...

SLD chce informacji rządu nt. walki z bezrobociem

SLD chce, by rząd przedstawił konkretny program walki z bezrobociem. Klub
Sojuszu w najbliższych dniach złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w tej sprawie. Na drugą
połowę lutego zaplanowana jest w Sejmie konferencja nt. bezrobocia, na którą zaproszono ministra
pracy.

Share
SLD chce informacji rządu nt. walki z bezrobociemŹródło: PAP/Radek Pietruszka
d9t1a6a

SLD chce, by rząd przedstawił konkretny program walki z bezrobociem. Klub Sojuszu w najbliższych dniach złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w tej sprawie. Na drugą połowę lutego zaplanowana jest w Sejmie konferencja nt. bezrobocia, na którą zaproszono ministra pracy.

Rzecznik SLD Dariusz Joński przypomniał na wtorkowej konferencji prasowej, że na początku stycznia premier Donald Tusk zapowiadał utworzenie 400 tys. nowych miejsc pracy. "A co mamy w rzeczywistości? Prawie 14,2 proc. bezrobocia, czyli 2 mln 300 tys. osób i żadnego konkretnego programu walki z bezrobociem" - ocenił rzecznik Sojuszu.

Jak dodał, politycy SLD przeanalizowali oba expose Tuska. "W pierwszym ani słowem nie wspomniał o kryzysie i walce z bezrobociem, w drugim expose - poświęcił dokładnie pół minuty na ten problem i stwierdził, że trzeba robić wszystko, żeby miejsc pracy nie ubywało, a przybywało" - zaznaczył Joński.

d9t1a6a

Według niego, zarówno premier, jak i wicepremier Janusz Piechociński, a także minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powinni "nie tylko ostrzegać i mówić, ale przede wszystkim - zaprezentować konkretny program walki z bezrobociem".

Sojusz oczekuje więc, że taką informację Rada Ministrów przedstawi wkrótce Sejmowi. "Złożymy w tym tygodniu wniosek o informację rządu, aby rząd przedstawił program walki z bezrobociem - jakie ma zamierzenie, co chce robić, bo to, że premier Donald Tusk chce jeździć po kraju i rozmawiać, to wiemy, ale chcemy konkretnych działań i konkretnego programu walki z bezrobociem" - podkreślił Joński.

Szef rządu zapowiedział w niedzielnym wystąpieniu wyemitowanym przez TVP konsultacje w sprawie wydawania środków unijnych. W tym celu Tusk zamierza "w najbliższych miesiącach ruszyć w Polskę".

Na drugą połowę lutego Sojusz planuje konferencję poświęconą walce z bezrobociem. Zaproszenie do dyskusji otrzymał minister Kosiniak-Kamysz. Jednym z pomysłów na tworzenie nowych miejsc pracy ma być m.in. przeznaczenie ok. 2 mld złotych z Funduszu Pracy - środki te otrzymaliby pracodawcy na zatrudnienie nowych pracowników.

(AS)

d9t1a6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9t1a6a
d9t1a6a