Trwa ładowanie...
dammcv9

SMS od Poczty Polskiej? Nie otwieraj linka!

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską i wysyłają do klientów SMS-y, w których proszą o dokonanie płatności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści rozsyłają wiadomości zawierające informację rzekomej o zmianie cennika
Oszuści rozsyłają wiadomości zawierające informację rzekomej o zmianie cennika (WP.PL, Fot: Mateusz Madejski)
dammcv9

SMS z fałszywym linkiem, jeden klik i można stracić dużo pieniędzy. Tak działają cyberprzestepcy, którzy podszywają się pod Pocztę Polską. Rozsyłają wiadomości zawierające informację rzekomej o zmianie cennika, która miała nastąpić 4 listopada.

Klient jest proszony o dokonanie dopłaty o różnej wysokości (np. 1,00 zł) za pośrednictwem fałszywego linku zamieszczonego w wiadomości.

Czytaj: Premie świąteczne dla listonoszy. Poczta Polska pod związkowym murem

dammcv9

"Podany link kieruje do podstawionej strony podobnej do strony prawdziwego pośrednika w płatnościach. Następnie po wyborze banku osoba jest kierowana na stronę banku, która jest również fałszywa. Klient definiuje osobę do której ma zostać przelana kwota – zatwierdza przelew kodem, jaki otrzymał SMS-em. W otrzymanym SMS-ie kwota, którą klient miał zapłacić nie jest równoważna z kwotą znajdującą się w otrzymanym SMS-ie (1,00 zł), może być nawet o kilkaset razy wyższa" - tłumaczy w komunikacie Poczta Polska.

Dowiedz się: "Źle się dzieje w nadzorowanych przez Pana partię spółkach". Związkowcy apelują do Kaczyńskiego, by ukrócił kolesiostwo

Instytucja zwraca uwagę, że ofiarami oszustów szczególnie mogą paść osoby, które dopiero złożyły zamówienie i oczekują na przesyłkę.

Obejrzyj: Marek Zagórski tłumaczy swój upór ws. Poczty Polskiej i e-doręczeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dammcv9

Podziel się opinią

Share
dammcv9
dammcv9